Przeczytaj Słowo i pozwól,...

01 marzec 2020

Przeczytaj Słowo i pozwól, by pracowało w Tobie...

Jezus powiedział do Żydów: «Gdybym Ja wydawał świadectwo o sobie samym, świadectwo moje nie byłoby prawdziwe. Jest ktoś inny, kto wydaje świadectwo o Mnie; a wiem, że świadectwo, które o Mnie wydaje, jest prawdziwe. Wysłaliście poselstwo do Jana i on dał świadectwo prawdzie. Ja nie zważam na świadectwo człowieka, ale mówię to, abyście byli zbawieni. On był lampą, co płonie i świeci, wy zaś chcieliście radować się krótki czas jego światłem. Ja mam świadectwo większe od Janowego. Są to dzieła, które Ojciec dał Mi do wypełnienia; dzieła, które czynię, świadczą o Mnie, że Ojciec Mnie posłał. Ojciec, który Mnie posłał, On dał o Mnie świadectwo. Nigdy nie słyszeliście ani Jego głosu, ani nie widzieliście Jego oblicza; nie macie także Jego słowa, trwającego w was, bo wy nie uwierzyliście Temu, którego On posłał. Badacie Pisma, ponieważ sądzicie, że w nich zawarte jest życie wieczne: to one właśnie dają o Mnie świadectwo. A przecież nie chcecie przyjść do Mnie, aby mieć życie. Nie odbieram chwały od ludzi, ale poznałem was, że nie macie w sobie miłości Boga. Przyszedłem w imieniu Ojca mego, a nie przyjęliście Mnie. Gdyby jednak przybył ktoś inny we własnym imieniu, to przyjęlibyście go. Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga? Nie sądźcie jednak, że to Ja was oskarżę przed Ojcem. Waszym oskarżycielem jest Mojżesz, w którym wy pokładacie nadzieję. Gdybyście jednak wierzyli Mojżeszowi, to i Mnie wierzylibyście. O Mnie bowiem on pisał. Jeżeli jednak jego pismom nie wierzycie, jakżeż moim słowom będziecie wierzyli?» (J 5,31-47)

 

Rozmyślaj teraz nad przeczytanym Słowem... Mogą Ci w tym pomóc następujące pytania:

  1. Kto i co daje niepodważalne świadectwo o tożsamości Jezusa? Jakie świadectwo dałby dziś o mnie Bóg Ojciec? Jakie świadectwo dają o mnie moje czyny? Czy świadectwa te potwierdziłyby moją tożsamość dziecka Bożego?

  2. Czy Jezus opiera się na świadectwie ludzkim? Na jakim świadectwie ja opieram się na co dzień? Czy zależy mi na kreowaniu swojego wizerunku w oczach ludzi? Jak ważne jest dla mnie to, co myślą o mnie inni? Czy poświęcam swój czas i wysiłek na to, by poznawać co myśli o mnie Bóg i jakie ''dzieła'' ma dla mnie ''do wypełnienia''? Kiedy najczęściej zadaję pytania Bogu? Czy wtedy, gdy potrzebuję korzystnych dla mnie rozwiązań, dotyczących mojego życia doczesnego, czy też regularnie pytam Boga o Jego pragnienia co do mojego życia i mojej życiowej misji?

Top