SMS Z Nieba

Fundacja SMS Z NIEBA

Z radością informujemy, że istnieje już Fundacja „SMS Z NIEBA”.

O celach i zasadach działania fundacji czytaj tutaj na stronie.

SMS z nieba na dziś

"Wstal,rozkazal wichrom i jezioru,i nastala gleboka cisza."Mt8,26 "Czeka na mnie inny swiat,nie pozostalo mi nic innego, jak mu sie z zaufaniem oddac.”bl Chiara

 

Aktywacja i dezaktywacja smsów

Tutaj możesz pobrać do wypełnienia formularz zgłoszeniowy, rezygnacji, regulamin "SMS Z NIEBA" oraz zapoznać się z dodatkowym sposobem aktywacji i dezaktywacji.

Kliknij tutaj

Święty Tomasz Morus - Patron na wrzesień

Email Drukuj PDF

Tomasz Morus urodził się w Londynie 7 lutego 1478 roku w zamożnej rodzinie mieszczańskiej. Choć interesowały go nauki humanistyczne, które studiował w Oksfordzie, ojciec skłonił go, by je przerwał i podjął studia prawnicze. Po ich ukończeniu przed Tomaszem stała otworem droga do najwyższych urzędów w państwie. Najpierw był biegłym i uznanym adwokatem, a następnie posłem do parlamentu.

Po odwiedzeniu Francji przerwał swoją karierę urzędnika, wstępując na cztery lata do kartuzów. Odkrył jednak, że to nie jest jego droga i po opuszczeniu zakonu wkrótce założył rodzinę. Jego żona, Jane Colt, urodziła czwórkę dzieci, niestety wcześnie zmarła. Jego drugą żoną była Alicja Middleten.

 

W roku 1521 król obdarzył Tomasza Morusa godnością szlachecką, powierzając mu kolejno szereg ważnych urzędów, włącznie z tym najwyższym, kiedy powołał go na urząd kanclerza. Jak już wspomniałem, Tomasz Morus zrzekł się tej funkcji, by wyrazić swoją dezaprobatę wobec poczynań króla. Był człowiekiem głęboko religijnym i dlatego nie mógł sprzeciwić się głosowi własnego sumienia. Pragnął do końca, pomimo zachęt i gróźb, pozostać wierny papieżowi, następcy św. Piotra, zachowując w ten sposób jedność wiary katolickiej. Uznał, że sprzeciwiłby się Bogu, gdyby uległ, jak to uczyniło wielu zalęknionych o swoją głowę poddanych bezwzględnego monarchy. Po aresztowaniu 1 lipca 1535 roku, został osądzony i uwięziony w Tower. Stamtąd pisał listy do swoich krewnych, zwłaszcza do córki Małgorzaty. Świadczą one o jego wielkim pokoju serca, który był darem Boga, a także o jego niezwykłym męstwie. Tuż przed wykonaniem wyroku, 6 lipca 1535 roku, wstępując na szafot, powiedział: “Kiedy obejmowałem urząd kanclerza, prosiłeś mnie królu, bym wpierw słuchał Boga, a potem Ciebie, a dziś ginę za to, że wpierw słuchałem Boga, a potem Ciebie…”.

Tomasz Morus został kanonizowany przez papieża Piusa XI w 1935 roku, niedługo przed rozpoczęciem II wojny światowej, która dla całego świata była wielką próbą ludzkich sumień. Dzisiaj prawość życia świętego i wierność własnemu sumieniu, ukształtowanemu według Bożego Prawa, może być inspiracją dla współczesnych polityków i mężów stanu, dla których tak kusząca jest postawa „politycznej poprawności”, która nie liczy się z Głosem Boga rozbrzmiewającym w sercu każdego człowieka, polityka też.

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

mod_vvisit_counterDzisiaj2107
mod_vvisit_counterWczoraj4796
mod_vvisit_counterTen tydzień6903
mod_vvisit_counterTen miesiąc22152
mod_vvisit_counterRazem8344065

Aktualnie: gości 45, 
botów 2 połączonych
Dzisiaj: Lip 06, 2015

Sonda

Co sądzisz o Nas?
Wyniki

Logowanie