Cytaty dla mężczyzn (1442)

Cytaty dla mężczyzn – godz. 22:00

Jeśli jesteś mężczyzną, to ten dział powstał właśnie ze szczególną myślą o Tobie! Najpóźniejszym smsem pragniemy rozsyłać wartościowe cytaty dla panów.

np. „Pamiętacie, jak mężny i skuteczny był Bóg w historii świata? Wy jesteście latoroślą rodu zwycięzców!” John Eldredge „Dzikie serce, tęsknoty męskiej duszy”

Do mężów: „Korzystaj z okazji, by poradzić się ludzi, których związki podziwiasz. Tych, których traktujesz jak wzory do naśladowania, poproś o zdradzenie ci swych tajemnic. Sprawdź, czy któreś z nich zadziałają w przypadku twoim i twojej żony”. „5 języków miłości dla mężczyzn”. Gary Chapman
Do mężów: „Żaden pomysł nie jest zbyt niekonwencjonalny czy dziwny, jeśli dzięki niemu twoja żona czuje się kochana. Mocno zachęcamy do myślenia poza schematami”. „5 języków miłości dla mężczyzn”. Gary Chapman
„To bardzo męska cecha: zamknięcie ust. Ale prawdziwie męska jest wtedy, kiedy za przykładem Józefa zamykamy usta, a otwieramy uszy na słuchanie i serce na działanie”. o. Tomasz Nowak OP, „Mężczyzna na Bożą miarę”
„Na tym polega właśnie męska stałość i zdecydowanie. To nie tylko parcie do przodu, nie zważając na przeciwności. To także życie według raz podjętej decyzji, bez zbaczania na boki, mimo nieprzewidzianych trudności”. o. Tomasz Nowak OP, „Mężczyzna na Bożą miarę”
„Józef pokazuje nam, że ojcostwo to nie tylko zadbanie o utrzymanie rodziny, o dom. Ojcostwo to przede wszystkim mądra miłość. To pokazanie dzieciom wartości, zasad życia, także danie im zawodu, a na końcu pozwolenie, by poszły w świat”. o. Tomasz Nowak OP, „Mężczyzna na Bożą miarę”
„Ojcostwo w rozumieniu Józefa to wielkie zadanie, to ciągłe odkrywanie własnych możliwości, zasobów, wartości, to ciągłe pytanie, co mogę ofiarować dziecku”. o. Tomasz Nowak OP, „Mężczyzna na Bożą miarę”
„Życie rodzinne Józefa podobnie jak życie każdego mężczyzny stanowi arenę walki między dobrem, a złem”. o. Tomasz Nowak OP, „Mężczyzna na Bożą miarę”
„Bycie mężem polega na tym, aby zapewnić poczucie bezpieczeństwa kobiecie i to na takim poziomie, jakiego ona potrzebuje, a nie jaki dyktuje mu jego męska odwaga”. o. Tomasz Nowak OP, „Mężczyzna na Bożą miarę”
„Małżeństwo to konsekwentnie realizowana decyzja, plan na życie swoje i tych, za których podejmuje się odpowiedzialność. To także cel, którym jest szczęśliwe życie rodziny tu, na ziemi, oraz szczęście wieczne osiągnięte dzięki właściwej drodze, której mężczyzna, mąż i ojciec nadaje kierunek”. o. Tomasz Nowak OP, „Mężczyzna na Bożą miarę”
„Na tym polega mądrość każdego mężczyzny, żeby czekał na to, jak się sprawy kończą, a nie kończył tam, gdzie się dopiero zaczynają. W życiu każdego z nas przecież chodzi o szczęście. O to, by być szczęśliwym i dawać szczęście innym. Być szczęśliwym to być mężczyzną na Bożą miarę. Stańmy więc ramię w ramię ze św. Józefem”. o. Tomasz Nowak OP, „Mężczyzna na Bożą miarę”
Strona 1 z 73

Top