Kurs Biblijny: Bóg radzi (475)

Kurs Biblijny: Bóg radzi – godz. 12:00

„Bóg radzi” – ten dział daje podpowiedzi (wybierane z Pisma Świętego) na codzienne pytania i problemy.

np. Jak wzrastać w Bogu? Kol 2, 6 "Jak więc przejęliście naukę o Chrystusie Jezusie jako Panu, tak w Nim postępujcie: zapuśćcie w Niego korzenie i na Nim dalej się budujcie, i umacniajcie się w wierze, jak was nauczono, pełni wdzięczności".

W Izraelu są „specjalne” ryby, w których pyszczku przeważnie noszą kamyczek. Jezus wskazuje, gdzie zamiast kamyczka jest to, co mamy zapłacić Mt 17, 27 b „Weź pierwszą rybę, którą wyciągniesz, i otwórz jej pyszczek: znajdziesz statera. Weź go i daj im za Mnie i za siebie!”

Jezus płaci podatki Mt 17, 27 a „Żebyśmy jednak nie dali im powodu do zgorszenia, idź nad jezioro i zarzuć wędkę”.

Smutek Apostołów wskazuje, że nie wiedzieli oni, na czym będzie polegać zmartwychwstanie Mt 17, 23 „Oni zabiją Go, ale trzeciego dnia zmartwychwstanie. I bardzo się zasmucili”.

 Jezus objawia swoim uczniom rzeczy, których nie wiedzą inni Mt 17, 22 „A kiedy przebywali razem w Galilei, Jezus rzekł do nich: Syn Człowieczy będzie wydany w ręce ludzi”.

Niektóre rodzaje złych duchów wyrzuca się modlitwą i postem Mt 17, 21 „Ten zaś rodzaj złych duchów wyrzuca się tylko modlitwą i postem”.

Jezus nie poklepuje po ramieniu uczniów, że wszystko „Ok”, kiedy wyraźnie brak im wiary Mt 17, 20 „On zaś im rzekł: Z powodu małej wiary waszej. Bo zaprawdę powiadam wam: Jeśli będziecie mieć wiarę jak ziarnko gorczycy, powiecie tej górze: Przesuń się stąd tam!, a przesunie się. I nic niemożliwego nie będzie dla was”.

Uczniowie Jezusa chcą się uczyć i zadają pytania Mistrzowi Mt 17, 19 „Wtedy uczniowie zbliżyli się do Jezusa na osobności i pytali: Dlaczego my nie mogliśmy go wypędzić?”

To, czego nie mogą zrobić uczniowie, może zrobić sam Jezus Mt 17, 18 „Jezus rozkazał mu surowo, i zły duch opuścił go. Od owej pory chłopiec odzyskał zdrowie”.

Gdy uczniowie nie mogli uzdrowić człowieka Jezus nie mówił, że to wola Boża, ale wyrzucał im brak wiary Mt 17, 16 – 17 „Przyprowadziłem go do Twoich uczniów, lecz nie mogli go uzdrowić. Na to Jezus odrzekł: O, plemię niewierne i przewrotne! Jak długo jeszcze mam być z wami; jak długo mam was cierpieć? Przyprowadźcie Mi go tutaj!”

Modlitwa na kolanach otwiera serce Boga Mt 17, 14 – 15 „Gdy przyszli do tłumu, podszedł do Niego pewien człowiek i padając przed Nim na kolana, prosił: Panie, zlituj się nad moim synem! Jest epileptykiem i bardzo cierpi; bo często wpada w ogień, a często w wodę”.

Strona 1 z 24
Top