Fundacja SMS Z NIEBA

 

Jak to zrobić? Wystarczy, przy wypełnianiu formularza PIT, wpisać KRS Pallotyńskiej Fundacji Misyjnej Salvatti.pl - 0000309499, a w polu oznaczonym - Cel szczegółowy wpisać Fundacja SMS Z NIEBA”. I gotowe!

W jaki sposób 1% trafi do Fundacji SMS Z NIEBA?

 Urząd Skarbowy przekaże ten 1% Pallotyńskiej Fundacji Misyjnej Salvatti.pl, wraz ze sprawozdaniem, ile pieniędzy wpłynęło na wskazany w PIT - ach, cel szczegółowy. Na tej podstawie fundacja Salvatti przekaże Fundacji SMS Z NIEBA środki, wskazane jako przeznaczone dla nas, dlatego tak istotne jest wpisanie w celu szczegółowym: „Fundacja SMS Z NIEBA”.

Twój 1% to miliony dobrych wiadomości, które docierają poprzez naszą aplikację do ludzi w całej Polsce i na świecie.

Celem naszej Fundacji jest rozpowszechnianie Słowa Bożego, myśli Świętych Kościoła Katolickiego, i nie tylko, poprzez rozsyłanie cytatów na telefony, przy pomocy aplikacji SMS Z NIEBA, którą można pobrać za darmo w sklepach Google Play i App Store.

 

Kochani! Zachęcamy do wspierania Fundacji SMS Z NIEBA poprzez podarowanie nam swojego 1% i z góry za wszystkie wpłaty z całego serca dziękujemy!

Wypełnij PIT i przekaż 1% swojego podatku na działalność Fundacji SMS Z NIEBA.

 

Fundacja SMS Z NIEBA
Ul. Bolesława Chrobrego 7
75 – 063 Koszalin

Tel. 737 635 502
Email. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.smsznieba.pl

 

 

 

Szczególne podziękowania należą się tym, dzięki pomocy i wsparciu których nasza Fundacja ma możliwość sprawnie funkcjonować i rozwijać się:

 

 • Bp Edwardowi Dajczakowi za błogosławieństwo, zaangażowanie oraz nieustanne wspieranie dzieł i inicjatyw podejmowanych przez Fundację.

 

 • Firmom: "DLA JEZUSA", "Effatha24.pl", "Fonica", "Materna Communications", "Bistro 4you-art.pl"

 

 • Szkole Nowej Ewangelizacji Diecezji Koszalińsko – Kołobrzeskiej św. Jana Pawła II i św. Matki Teresy z Kalkuty za zaangażowanie w posługę przy organizacji oraz prowadzeniu inicjatyw podejmowanych przez Fundację. (www.kochaj.my)

 

 

 • Dobrym Mediom za transmitowanie na Polskę i za granicę rekolekcji, konferencji, forów charyzmatycznych, itp. organizowanych przez Fundację SMS Z NIEBA (www.dobremedia.org)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pracownicy:

 

Joanna Mrozik – Urodziłam się w 1985 roku w Białej Podlaskiej, w najpiękniejszym z miesięcy - maju. Moje imię – Joanna - z hebrajskiego oznacza „Bóg jest łaskawy”. Jestem absolwentką teologii ze specjalizacją katechetyczną na Papieskim Wydziale Teologicznym w Warszawie. Pracę magisterską broniłam z tematyki ewangelizacji. Jestem autorką nazwy projektu SMS z Nieba, w który od samego początku jego istnienia (z małą przerwą) jestem czynnie zaangażowana. Dałam pomysł i realizuję wiele działów tematycznych (m. in. Cytaty dla kobiet, Cytaty dla mężczyzn, Myśli papieża Franciszka, Z Dzienniczka s. Faustyny i innych) w aplikacji mobilnej SMS z Nieba, w której wybieram i zamieszczam wszystkie treści. Współpracuje przy takich projektach, jak: 4800sekund pozytywnego przekazu, Chrześcijańska Księga Rekordów, Biblioteka dla zmarłych, Ewangelia na dachach, itp. Bardzo lubię fotografować, oglądać dobre filmy oraz słuchać Stinga. Interesuję się pantomimą oraz scenografią i kostiumologią w filmie i teatrze. W Fundacji SMS Z NIEBA zajmuje się głównie obsługą biura.

Krzysztof Waszczuk - To kim jestem zawiera się w jednym słowie: Christophoros znaczy niosący Chrystusa. I rzeczywiście tak jest. Dlaczego? Ponieważ na co dzień zajmuję się głoszeniem Słowa Bożego. Od  12 lat codziennie czytam Biblię i odkrywam krok po kroku treści, które Duch Święty umieścił przez swoich wybranych na kartach 73 ksiąg. Uwielbiam czytać Słowo Boga! W Fundacji SMS Z NIEBA pełnię posługę ewangelizatora, który ma za zadanie wychodzić z Ewangelią wszędzie tam, gdzie Duch Święty tego sobie zażyczy: rekolekcje, misje ewangelizacyjne, a ostatnimi czasy często na ulicy. Formuję się we wspólnocie charyzmatycznej św. Pawła w Koszalinie, której głównym charyzmatem jest ewangelizacja. Uwielbiam śpiewać i grać na chwałę Boga. Mam 35 lat. 

Leszek Tarasewicz – Urodziłem się  17 grudnia 1981 roku w Koszalinie. Pracuję przy organizacji dużych spotkań ewangelizacyjnych na kilkadziesiąt tysięcy osób np.: Jezus na StadionieLicheń – Słowo Stało się Ciałem, i inne. Działam również w Fundacji Dobre Media Nowej Ewangelizacji. Prowadzę działania formacyjne we wspólnocie Boanerges w Koszalinie. Jestem szczęśliwym ojcem czwórki dzieci: Igora, Romka, Nadii i Eliasza, w małżeństwie z Katarzyną od 9 lat. Pasjonuję się grą na gitarze akustycznej, fotografią oraz freeskatem. 

   
   

 
 

Zaangażowani w Fundację:

 

 

Monika Radkiewicz - Uwielbiam kontakt z przyrodą. Kocham spotkania i współpracę z wartościowymi ludźmi. Mam duszę i serce podróżniczki, jestem ciekawa nowych miejsc, ludzi, kultur, zwyczajów. Bardzo lubię współtworzyć muzykę, grać na baglamie i gitarze. W codziennych zdarzeniach staram się dostrzegać promienie Słońca niosące nadzieję na kolejny piękny dzień. W projekt SMS Z NIEBA jestem zaangażowana od bardzo dawna. Obecnie czuwam nad skrzynką intencji.

 

Anna Kietla – znaczy dosłownie Niosąca Dobrą Nowinę. Takie imię nadał mi Bóg. Jestem dobrym przykładem na to, jak On jest WIELKI i jak niesamowite  rzeczy On - Bóg potrafi robić w człowieku. Wyposażona w duże pokłady bezpośredniości bardzo lubię pisać (www.wspolnotaswietegopawla.blogspot.com), a nikła potrzeba snu daje mi możliwości czytania. Czas wolny spędzam aktywnie. Mam męża Mateusza i dwóch najwspanialszych synów, a moją codzienność określają słowa Marka Twaina „Daj każdemu dniu szansę stania się najpiękniejszym w całym twoim życiu”.

Karolina Hermann – Jestem absolwentką Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego. Ukończyłam studia podyplomowe z zakresu bibliotekoznawstwa i informacji naukowej. Jestem nauczycielką w Szkole Podstawowej. W ewangelizację angażuję się od roku 2003. Od wielu lat współpracuję w inicjatywie SMS z NIEBA. Współorganizuję spotkania, rekolekcje i wydarzenia ewangelizacyjne w Gdańskiej Szkole Nowej Ewangelizacji i na terenie północnej Polski. Od 13 lat jestem obecna podczas inicjatywy Przystanek Jezus i dzieła ewangelizacyjnego Katolicy na ulicy. Jestem członkiem wspólnoty zaangażowanej w formację Duchowej Rodziny Przenajświętszej Krwi. Jestem również pomysłodawcą i założycielką katolickiej księgarni internetowej www.nowa-ewangelizacja.pl Pasjonuję się fotografią, górskimi wędrówkami i podróżami.

   Sławomir Kaczmarek - Urodziłem się 04 sierpnia 1976 roku w Białogardzie. Jestem absolwentem Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, sekcja Koszalin. Mam wspaniałą żonę Urszulę i trójkę dzieci: Antoninę, Zuzannę i Tymoteusza. Lubię poznawać ludzi, nawiązywać kontakty, w szczególności pracę z dziećmi. Od nich też zaczęła się przygoda z uwielbieniem flagami, od małych spotkań, przez fora charyzmatyczne, rekolekcje, Przystań z Jezusem do wspólnego uwielbienia i koordynowanie kilkudziesięcioosobowej grupy na ,,Jezus na stadionie". Formuję się we Wspólnocie św. Pawła działającej w ramach Szkoły Nowej Ewangelizacji oraz wspólnocie męskiej Boanerges w Koszalinie, której jestem liderem. 
Moją pasją jest muzyka, film, książka przez które człowiek może spotkać Jezusa. Tak więc dobrze czuję się w klimatach "Władcy Pierścieni", czy "Opowieści z Narnii", na głośnym koncercie podczas którego ludzie przyjmują Jezusa, ale również w klimatycznej kawiarni, wczytując się w którąś z pozycji duchowości Karmelu.
   

Jakub Majchrzak - Mam na imię Jakub, rocznik 92! Z zawodu i wykształcenia jestem biologiem, ale z pasji i wewnętrznego instynktu ewangelizatorem! Ta pasja sprawia, że chce Nią zarażać innych.
Dużo ludzi zastanawia się, jak to robić. Pytań o ewangelizacje przybywa z każdymi warsztatami, czy rekolekcjami o tej treści. Potrzeba miejsca, które na bieżąco rozwiązuje nasze wątpliwości. Ale gdzie szukać takich treści? Gdzie? Ilość tych pytań nie pozwoliła mi siedzieć spokojnie. Niespodziewanie nadszedł ON – Ewangelizator. Czyli pierwszy taki kanał na YouTubie, który zajmuje się tylko ewangelizacją. Nie ma jednak litości. Wszystkie nieewangelizacyjne historie, które wplątały się w ewangelizacje zostaną ujawnione i wyszydzone. Czy jesteś gotowy na oglądanie? https://www.facebook.com/3wangelizator/

https://www.youtube.com/channel/UC1DtHdK3ElgzO9DMKgHn3lg

 

 

Członkowie Zarządu Fundacji SMS z NIEBA:

 

Ksiądz Rafał Jarosiewicz - Urodziłem się 03 czerwca 1976 r. w Białej Podlaskiej. W 2002 roku ukończyłem Wyższe Seminarium Duchowne im. Jana Pawła II w Siedlcach - Nowym Opolu, specjalizując się w tematyce ewangelizacji. Święcenia kapłańskie przyjąłem 15 czerwca 2002 r. w katedrze siedleckiej z rąk bp Zbigniewa Kiernikowskiego. Od 2010 r. posługuję w diecezji koszalińsko – kołobrzeskiej. Pełnię funkcję dyrektora Szkoły Nowej Ewangelizacji św. Jana Pawła II i bł. Matki Teresy z Kalkuty oraz prezesa Fundacji SMS Z NIEBA. Jestem Misjonarzem Miłosierdzia. Jestem ewangelizatorem i rekolekcjonistą znanym z oryginalnych pomysłów i nietypowo prowadzonych inicjatyw (Sms z Nieba, Boży telefon, 24 godzinna lekcja religii, Biblioteka dla zmarłych, Przystań z Jezusem, Jezus na stadionie, Mobilny konfesjonał, Chrześcijańska Księga Rekordów, Ewangelia na dachach). Zgłosiłem do Księgi Rekordów Guinessa najdłuższy, a jednocześnie najtańszy na świecie rachunek telefoniczny. Od lat prowadzę stronę www.4800sekund.kdm.pl Jestem autorem książek („Miłość chodzi po Woodstocku”, „Ewangelizacja bez granic, czyli 144 i tysiące nieodkrytych sposobów głoszenia Pana”, Krótki przewodnik po modlitwie”, „Z góry dziękuję”, „Słodkie kłamstwa 24 godziny na dobę”, „Miękkie lądowanie”), konferencji, muzyki i tekstów. Przez wiele lat byłem związany z Ogólnopolską Inicjatywą Ewangelizacyjną Przystanek Jezus. Współpracuję z hip - hopowym chrześcijańskim zespołem Full Power Spirit. Prowadzę i inicjuję dziesiątki rekolekcji i kursów ewangelizacyjnych w całej Polsce, a także za granicą. Kiedy się przedstawiam, to mówię o sobie - zwykły ksiądz katolicki. Bo choć ja jestem "zwykły", to niezwykłe jest to, co Bóg czyni w moim życiu, a także wykorzystując mnie dla innych. Kapłaństwo w całym jego wymiarze poprzez odkrywanie Boga w Jego Słowie, głoszenie Jezusa, sprawowanie sakramentów jest moją pasją. Moją wiarę budują spotkania z ludźmi, rozmowy o życiu, realizowanie marzeń, które Bóg wkłada nam w serce i pragnie byśmy przemieniali je w realne zadania. Relacja z Bogiem jest dla mnie inspiracją.

Ewelina Biedrzycka – Jestem trenerem rozwoju osobistego, pomagającym odkrywać ludziom, jakie są ich zdolności i predyspozycje zawodowe. Angażuję się w takie dzieła jak: Edukacja Finansowa Crown, Akademia Rozwoju Talentów, Szkoła Nowej Ewangelizacji. Głoszę Ewangelię podczas rekolekcji i misji w Polsce oraz zagranicą. Jestem absolwentką Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Pasjonują mnie podróże po całym świecie. Przez kilka lat mieszkałam m.in. w USA, Wielkiej Brytanii, Belgii. Jestem koordynatorką wydarzeń katolickich oraz właścicielką firmy „Effatha”. Posługuję muzycznie na rekolekcjach w zespole „Pieśń Chwały”.

Joanna Trusiło Od 33 lat jestem w szczęśliwym związku małżeńskim, którego owocem jest szóstka wspaniałych dzieci i wciąż poszerzające się grono wnucząt. Z wykształcenia jestem plastykiem, a zawodowo zajmuję się fotografią i prowadzę swoją firmę. Od 2010 roku należę do Szkoły Nowej Ewangelizacji. W swojej parafii jestem animatorką grupy młodzieżowej.

 

 

Magdalena Plucner Jestem absolwentką Szkoły Muzycznej II stopnia w Poznaniu w klasie skrzypiec oraz teologii na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Szczecińskiego w Koszalinie. Jestem autorką tekstów, muzyki i scenariuszy oraz założycielką zespołu „Pieśń Chwały”. Od dwudziestu lat głoszę Ewangelię, prowadząc rekolekcje i misje w Polsce oraz za granicą, a także posługując w zespołach muzycznych, jako lider uwielbienia, wokalistka, gitarzystka oraz pianistka. Jestem członkiem Szkoły Nowej Ewangelizacji. Założyłam Akademię Rozwoju Talentów kształcącą między innymi ewangelizatorów, głoszących, liderów i muzyków. Współorganizuję kilka największych katolickich spotkań w Polsce, np. Jezus na stadionie, Słowo stało się ciałem. Jestem pomysłodawczynią serii konferencji dla kobiet Queen Style, autorką książki „Umiłowana czyli kobieta z klasą” oraz właścicielką firmy „Dla Jezusa”

   

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Misją Fundacji „SMS Z NIEBA” jest:

 

 • Rozpowszechnianie Słowa Bożego,

 • Rozpowszechnianie myśli Świętych Kościoła Katolickiego,

 • Organizowanie spotkań katechizacyjnych,

 • Bezpośrednie głoszenie kerygmatu – Jezusa Chrystusa ukrzyżowanego, zmartwychwstałego i uwielbionego,

 • Przygotowanie ewangelizatorów do posługi ewangelizacji w różnych wspólnotach i ruchach oraz formacja wierzących do ewangelizacji.

 

 

 

Fundacja „SMS Z NIEBA” realizuje swoją misję statutową poprzez:

 

 • Wysyłanie poprzez nowoczesne środki przekazu multimedialnego fragmentów Pisma Świętego oraz myśli Świętych Kościoła Katolickiego,

 • Organizowanie koncertów, sympozjów, konferencji, warsztatów, szkoleń, kursów i rekolekcji,

 • Promowanie różnych inicjatyw o charakterze chrześcijańskim,

 • Organizowanie konkursów,

 • Prowadzenie wsparcia osób fizycznych i przedsiębiorstw w zakresie budowania wartości.

 

 

 

Oprócz realizacji inicjowanych przez siebie przedsięwzięć, Fundacja „SMS Z NIEBA” współdziała z innymi instytucjami, organizacjami i osobami dla osiągania wspólnych celów statutowych.

 

Fundacja „SMS Z NIEBA” realizuje cele statutowe także poprzez członkostwo w organizacjach zrzeszających inne organizacje pozarządowe, o celach statutowych zbieżnych lub tożsamych z celem Fundacji „SMS Z NIEBA”.

 

 

 

Fundacja „SMS Z NIEBA” została założona 11 czerwca 2012 roku. Od tego czasu była przygotowana cała dokumentacja fundacji w tym nadanie numeru NIP, REGON oraz rejestracja w sądzie. 29 sierpnia 2013 roku Fundacja oficjalnie rozpoczęła swoja działalność. Siedzibę ma w Koszalinie, w diecezji koszalińsko – kołobrzeskiej.

Od początku swojej działalności Fundacja jest czynnie zaangażowana w organizację różnych inicjatyw w Polsce i za granicą.

Fundacja w roku 2013 zajmowała się przede wszystkim rozsyłaniem wiadomości sms na telefony komórkowe.

 

Rok 2014:

 • Spotkania rekolekcyjno - ewangelizacyjne w halach sportowo - widowiskowych dla młodzieży w Koszalinie, Szczecinku, Pile

 • Dalsze systematyczne i darmowe rozsyłane na telefony komórkowe milionów smsów z dobrym przesłaniem,

 • Rozdawanie dziesiątek tysięcy książek dla uczestników organizowanych spotkań,

 • Ewangelizacyjne spotkania filmowe w szkołach w Koszalinie,

 • Koncerty ewangelizacyjne,

 • Ogólnopolska inicjatywa ewangelizacyjna Przystań z Jezusem w Kołobrzegu,

 • Rekolekcje na kilka tysięcy osób z o. Johnem Bashoborą w Pile, Szczecinku i Kołobrzegu,

 • Spotkanie (warsztaty) dla liderów z o. Johnem Bashoborą w Licheniu, oraz spotkanie na 30 tysięcy osób nazwane Rekolekcjami Narodowymi,

 • Spotkania przy mobilnym konfesjonale od 3 do 5 razy w tygodniu (na stronie terminy były ogłaszane raz w tygodniu).

 

Rok 2015:

 • Spotkania rekolekcyjno - ewangelizacyjne w halach sportowo - widowiskowych dla młodzieży w Koszalinie,

 • Systematyczne i darmowo rozsyłane na telefony komórkowe miliony smsów z dobrym przesłaniem,

 • Rozdawanie na spotkaniach dziesiątek tysięcy książek dla uczestników,

 • Ewangelizacyjne pokazy filmowe w szkołach w Koszalinie,

 • Koncerty ewangelizacyjne,

 • Ogólnopolska inicjatywa Ewangelizacyjna Przystań z Jezusem w Kołobrzegu,

 • Rekolekcje z o. Johnem Bashoborą w Koszalinie oraz Lekowie k. Koszalina, na kilka tysięcy osób,

 • Spotkania przy mobilnym konfesjonale od 3 do 5 razy w tygodniu (na stronie terminy były ogłaszane raz w tygodniu).

 • III Ogólnopolski Kongres Nowej Ewangelizacji, Skrzatusz 28 -31 maja, przy współpracy Fundacji Porta Fideii,

 • 6 turnusów rekolekcji dla młodzieży - Koszalin, Poznań, Ostrowia Mazowiecka, Radzyń Podlaski - przy wsoółpracy ze Szkołą nowej Ewangielizacji diecezji koszalińsko – kołobrzeskiej,

 • Systematyczne projekcje filmowe w sali spotkań Szkoły Nowej Ewangelizacji diecezji koszalińsko – kołobrzeskiej,

 • Współpraca przy Rekolekcjach Narodowych „Jezus na Stadionie“.

 

Pierwszych pracowników Fundacja SMS Z NIEBA zatrudniła w roku 2016.

 

Rok 2016:

 

 • Spotkania rekolekcyjno - ewangelizacyjne w halach sportowo - widowiskowych dla młodzieży w takich jak: Leszno, Słupsk, Złocieniec, Koszalin,
 • Systematyczne i darmowo rozsyłane miliony smsów na telefony komórkowe z dobrym przesłaniem,
 • Rozdawanie na spotkaniach dziesiątek tysięcy książek dla uczestników,
 • Projekcje filmowe w sali spotkań,
 • Koncerty ewangelizacyjne,
 • Misje: Nidzica, Łochów, Koszalin, Miedzeszyn (Warszawa),
 • Ogólnopolska inicjatywa Ewangelizacyjna Przystań z Jezusem w Kołobrzegu,
 • Spotkanie z o. Johnem Bashaborą w Koszalinie na kilka tysięcy osób,
 • Spotkanie z o. Johnem Bashaborą w Licheniu na ok. 30 tysięcy osób oraz warsztaty dla liderów,
 • Współprowadzenie kursów Szkoły Nowej Ewangelizacji: Paweł, Jan, Nowe Życie,
 • Spotkania przy mobilnym konfesjonale od 3 do 5 razy w tygodniu, rozmowy z każdą osobą, która potrzebowała wsparcia i wskazania sposobu i drogi do wyjścia z trudnej sytuacji.

 

 

 

 

 

 

ul. Bolesława Chrobrego 7
75-062 Koszalin
tel. 737 635 502

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


KRS:  0000475218
REGON: 321424220
NIP:  669-25-20-108

 

Jeżeli chcesz wesprzeć naszą fundację, poniżej podajemy numer konta:
51 1020 2791 0000 7402 0210 3315


Top