Cytaty dla kobiet (2772)

Cytaty dla kobiet – godz. 22:00

Ten dział został wymyślony przez kobietę i powstał ze szczególną myślą o kobietach. Codziennie późnym wieczorem rozsyłamy wartościowy cytat dotykający tematu kobiecości.

np. „Kobieta, która wie kim jest – w swoim pięknie, dzięki Jego łasce – ma w sobie pewność, której nikt i nic jej nie zabierze. Musimy pozwolić, aby ta prawda przeniknęła do samej głębi naszych serc. Jesteśmy kochane i piękne”. Mary Bielski, spotkanie „Uzdrowiona kobiecość”

„Z miłości można oddać życie, bo miłość jest wartością większą niż życie”. Wanda Półtawska, „Eros et iuventus!”
„Prawo do współżycia seksualnego daje wyłącznie małżeństwo”. Wanda Półtawska, „Eros et iuventus!”
„W miłości małżeńskiej zawiera się wzajemne obdarowywanie – dar siebie samego w celu ubogacenia drugiej osoby sobą”. Wanda Półtawska, „Eros et iuventus!”
„Miłość prawdziwa jest zupełnie bezinteresowna: chce dawać, a nie brać. Póki w świadomości przeważa pragnienie: biorę i chcę brać, chcę, żeby było mi dobrze – miłości prawdziwej jeszcze nie ma. Miłość prawdziwa daje bezinteresownie, zabiega o dobro drugiego człowieka”. Wanda Półtawska, „Eros et iuventus!”
„Człowiek, którego miłość jest jeszcze niedojrzała, kocha za coś, a przestaje kochać, gdy nie ma za co”. Wanda Półtawska, „Eros et iuventus!”
„Prawdziwa miłość jest wspólną drogą do świętości, jest rozwojem, niczego nie niszczy, wręcz przeciwnie wydobywa i powiększa dobro”. Wanda Półtawska, „Eros et iuventus!”
„Poznanie jest konieczne do prawdziwej miłości. Tylko wtedy ma ona szansę trwania, jeżeli wiem, kogo kocham i w pełni akceptuję wybraną osobę”. Wanda Półtawska, „Eros et iuventus!”
„Świadomy wybór osoby do wzajemnego obdarowywania się miłością musi być poznaniem jej wartości. Uznanie jej wartości stanowi warunek miłości, bo nie można kochać kogoś, kogo się nie ceni”. Wanda Półtawska, „Eros et iuventus!”
„Miłość ma być wysiłkiem woli”. Wanda Półtawska, „Eros et iuventus!”
„Trwałość miłości nie zależy od układu seksualnego, ale międzyosobowego i tej właśnie miłości ludzkiej trzeba się uczyć. Człowiek chce kochać, ale za mało zdaje sobie sprawę z tego, że miłości musi się uczyć i do niej przygotowywać”. Wanda Półtawska, „Eros et iuventus!”
Strona 1 z 139

Top