Cytaty dla kobiet (1881)

Cytaty dla kobiet – godz. 22:00

Ten dział został wymyślony przez kobietę i powstał ze szczególną myślą o kobietach. Codziennie późnym wieczorem rozsyłamy wartościowy cytat dotykający tematu kobiecości.

np. „Kobieta, która wie kim jest – w swoim pięknie, dzięki Jego łasce – ma w sobie pewność, której nikt i nic jej nie zabierze. Musimy pozwolić, aby ta prawda przeniknęła do samej głębi naszych serc. Jesteśmy kochane i piękne”. Mary Bielski, spotkanie „Uzdrowiona kobiecość”

„Miłość prawdziwa skierowana jest ku małżeństwu i do niego dąży, a nie tylko do współżycia, które jest zjednoczeniem krótkotrwałym. Z natury swej akt seksualny musi być ograniczony w czasie, są to krótkie chwile. Prawdziwa miłość nie dąży do współżycia, ale do wspólnego życia”. Wanda Półtawska, „Eros et iuventus!”
„Prawdziwa, dojrzała miłość chce być płodna i dąży do założenia rodziny. Miłość, która wyklucza dziecko, nie jest jeszcze miłością dojrzałą”. Wanda Półtawska, „Eros et iuventus!”
„Z dramatycznych zakrętów ludzkiego losu nieraz ratuje człowieka tylko prawdziwa miłość. Miłością prawdziwą można nawet uratować człowieka przed nim samym”. Wanda Półtawska, „Eros et iuventus!”
„Miłość wyprowadza człowieka ku dobru”. Wanda Półtawska, „Eros et iuventus!”
„Ponieważ kochasz, masz prawo poświęcić się dla osoby kochanej, a ponieważ chcesz ją obdarować sobą, nie możesz być byle kim”. Wanda Półtawska, „Eros et iuventus!”
„Trud pracy nad sobą jest właśnie budowaniem miłości”. Wanda Półtawska, „Eros et iuventus!”
„Im większa miłość, tym większa gotowość do podjęcia trudu wdzięczności za dar miłości zobowiązuje”. Wanda Półtawska, „Eros et iuventus!”
„Tylko miłość ma prawo żądać przemiany i tylko miłość ma moc przekształcenia człowieka”. Wanda Półtawska, „Eros et iuventus!”
„Miłość daje prawo do wymagań”. Wanda Półtawska, „Eros et iuventus!”
„Z miłości można oddać życie, bo miłość jest wartością większą niż życie”. Wanda Półtawska, „Eros et iuventus!”
Strona 1 z 95

Top