Cytaty dla kobiet (1085)

Cytaty dla kobiet – godz. 22:00

Ten dział został wymyślony przez kobietę i powstał ze szczególną myślą o kobietach. Codziennie późnym wieczorem rozsyłamy wartościowy cytat dotykający tematu kobiecości.

np. „Kobieta, która wie kim jest – w swoim pięknie, dzięki Jego łasce – ma w sobie pewność, której nikt i nic jej nie zabierze. Musimy pozwolić, aby ta prawda przeniknęła do samej głębi naszych serc. Jesteśmy kochane i piękne”. Mary Bielski, spotkanie „Uzdrowiona kobiecość”

„Jeśli chcemy by nasze małżeństwa były nierozerwalne, niezwykłe i rozwijające, musimy o nie walczyć. Świat daje nam wystarczająco wiele powodów byśmy mieli podzielone, skłócone i zgorzkniałe związki. Zbędność i przeżytek małżeństwa to szatańska ambicja. On zrobi co tylko może by kraść, zabijać i niszczyć”. Audrey Roloff

„Chcesz aby pragnął cię i adorował ktoś kto ciebie kocha. Chcesz być dla niego kimś najważniejszym! Większość naszych kobiecych uzależnień pojawia się wtedy gdy czujemy, że nikt nas nie kocha i nikt się o nas nie stara. Gdzieś w głębi serca, być może na samym dnie, każda kobieta chce, by się nią zachwycać, aby jej pragnąć i o nią zabiegać”. Stasi Eldredge, „Twoje urzekające serce”

„Jeśli dasz mężczyźnie prawo do tego by nadał Ci wartość, to jednocześnie dajesz mu prawo do tego by Ci tą wartość odebrał. To nie mężczyzna określa ile jesteś warta i czy w ogóle, ale Bóg, który mówi, że jesteś cenna, ważna i wyjątkowa w Jego oczach. To nie człowiek stwarza. To Bóg, kiedy mówi by stała się światłość, to światłość się staje. Człowiek nie nada Ci wartości, nie nada Ci piękna. Tylko Bóg ma moc stwarzania. Nie idź nigdy z pytaniem o piękno do człowieka!” Stasi Eldredge, „Twoje urzekające serce”

„Słyszałaś zapewne, że w sercu każdego człowieka jest takie miejsce, które jedynie Bóg może wypełnić. Jednak w sercu Boga jest również takie miejsce, które możesz jedynie TY zająć. Oznacza to, że jeżeli Ciebie tam nie ma to miejsce pozostaje puste, czasami na zawsze.. TY JESTEŚ PRZEZNACZONA DO WYPEŁNIENIA MIEJSCA W SERCU BOGA, KTÓREGO NIKT INNY I NIC INNEGO WYPEŁNIĆ NIE MOŻE!” Stasi Eldredge, „Twoje urzekające serce”

 

„Za każdą zmagającą się, władczą, dogadzającą sobie, ukrywającą się i przygnębioną kobietą stoi zraniona mała dziewczynka. Zwróć uwagę, że nikt z nas nie prowadzi życia wolnego od cierpień. Nawet kobiety, których życie i wygląd wydają się tak idealne...na odległość. Życie oznacza doświadczenie zranień. To nie jest raj. Ani nawet nic, co by go przypominało. Żyjemy w świecie innym niż ten, do którego zostały stworzone nasze serca. Chociaż historie poszczególnych osób różnią się między sobą, nikt nie miał idealnego dzieciństwa i wszyscy zostaliśmy zranieni”. Stasi Eldredge, „Twoje urzekające serce”

„Nasze serca marzą, by być kochane ponad wszystko. Tęsknimy, aby być przedmiotem pragnień i uczuć tego, kto kocha nas bezgranicznie. I tak właśnie jest. Bliskie relacje z Jezusem nie dotyczą wyłącznie innych kobiet - tych, które są pozbierane, wyglądają bosko i potrafią utrzymać linię. Dotyczą każdej, absolutnie każdej z nas. Bóg pragnie bliskości z Tobą. Żeby tak było, musisz odpowiedzieć Mu tym samym”. Stasi Eldredge, „Twoje urzekające serce”

„Nie potrafimy wyrazić tego słowami, ale gdzieś w głębi obawiamy się, że coś z nami poszło niedobrze. Myślimy: gdybym była księżniczką, to przybyłby mój książę; gdybym była córką króla, walczyłby o mnie. Mimowolnie wierzymy, że gdybyśmy były inne, gdybyśmy były lepsze, to kochano by nas tak, jak tego pragniemy. Uwierz, że jesteś córką Króla, że jesteś Księżniczką, że masz wartość - wtedy życie prawdziwie się zmienia, a przede wszystkim Ty się zmieniasz”. Stasi Eldredge, „Twoje urzekające serce”

„Bóg widzi nasze grzechy, nasze rany i to, jak niewłaściwie traktujemy swoje serca. Widzi nasz brak zaufania do Niego i zarazem tęsknotę, by móc Mu zaufać. Dobrze zna naszą upadłą naturę. I pośród całego tego nieładu Bóg mówi: Jesteś piękna. Nie musisz odwracać ode mnie twarzy. Pójdź do Mnie. Kocham Cię. Pozwól, abym Cię uzdrowił. Dlatego kobieta z Pieśni nad Pieśniami, którą w jakiś sposób jest też każda z nas, mogła powiedzieć: "śniada jestem, lecz piękna". Wiedziała, że jest kochana”. Stasi Eldredge, „Twoje urzekające serce”

„Tak często jesteśmy żebrakami miłości. Zadowalamy się byle czym, jesteśmy z byle kim, akceptujemy byle co w naszym życiu. Tak często przestajemy walczyć, wierząc gdzieś tam głęboko w to, że tylko na tyle zasługujemy. Pierwszym krokiem do szczęśliwego życia jest miłość do samej siebie, radość z czasu spędzanego z samą sobą. Kochając siebie, dopiero jesteśmy zdolne pokochać drugiego człowieka, być dla niego darem, a nie ciężarem. Nie błagajmy o miłość, nie prowadźmy pochylonego życia - kochajmy siebie i bądźmy darem dla innych - prawdziwa Miłość przyciąga i rodzi Miłość”. Stasi Eldredge, „Twoje urzekające serce"

„Prawdziwą Księżniczką jest się w sercu. Ta świadomość nie może być zależna od żadnego mężczyzny. Buduje się ją w relacji z Bogiem. Tylko Bóg może włożyć prawdziwe Królestwo w nasze serce, sprawić, że prawdziwie będziemy nim żyły. Prawdziwie piękno wylewa się prosto z serca, dodaje niesamowitego uroku temu, co jest na zewnątrz. Prawdziwa Księżniczka zna swoją wartość i wie kim jest - wie, że jest warta wszystkiego - bo Ktoś oddał za nią swoje życie. Prawdziwa Królewskość to skarb, którego nikt nie jest w stanie wyrwać z serca”. Stasi Eldredge, „Twoje urzekające serce”

Strona 1 z 55
Top