Cytaty dla kobiet (2619)

Cytaty dla kobiet – godz. 22:00

Ten dział został wymyślony przez kobietę i powstał ze szczególną myślą o kobietach. Codziennie późnym wieczorem rozsyłamy wartościowy cytat dotykający tematu kobiecości.

np. „Kobieta, która wie kim jest – w swoim pięknie, dzięki Jego łasce – ma w sobie pewność, której nikt i nic jej nie zabierze. Musimy pozwolić, aby ta prawda przeniknęła do samej głębi naszych serc. Jesteśmy kochane i piękne”. Mary Bielski, spotkanie „Uzdrowiona kobiecość”

„Jezus mówi: Chcę dać Ci Wodę Żywą. Pomogę Ci. Chcę wypełnić przeraźliwą pustkę Twojego serca. Tylko Ja mogę zaspokoić pragnienia Twojego serca. Niezależnie od tego, jak bardzo jesteś zraniona, jak strasznie cierpisz Chrystus jest tym, który wypełni Twoje serce. Możemy poznać naszą wartość i tożsamość dzięki temu, że On wypełnia nasze serca. On, a nie świat. Patrzmy na Niego, a tęsknota naszych serc zostanie zaspokojona”. Leah Darrow, konferencja „Kobiecość w świetle miłości Chrystusa”

Każda z nas jest...

„Każda z nas jest prawdziwą, najprawdziwszą Księżniczką. Nasz Ojciec jest KRÓLEM, który pragnie, który oczekuje, że będziemy postępowały po królewsku. On chce byśmy podniosły poprzeczkę i zaczęły zachowywać się, jak przystało na Córki Króla. Przy naszym stworzeniu zostały nam dane wartości i godność - musimy o tym pamiętać!” Leah Darrow, konferencja „Kobiecość w świetle miłości Chrystusa”
„Prawdziwym przyjacielem jest osoba, która zna mnie lepiej niż ktokolwiek inny. Która rozumie to, co sprawia mi ból i to, co przynosi mi radość. Dzwoni bez specjalnego powodu, aby zapytać, co aktualnie przeżywam. Jest blisko wtedy, gdy jest mi naprawdę ciężko. Akceptuje mnie taką, jaka jestem, lecz szczerze wskaże, co powinnam zmienić. Dzieli ze mną to, co cenne, radosne, ale i to, co bardzo osobiste i czasami smutne. Nie zazdrości mi sukcesu ani tego, co posiadam, czy też relacji z innymi. Nie patrzy na zegarek, gdy zaczynam jej o czymś opowiadać i nie powtórzy tego innym, chyba że o to poproszę. To ktoś, komu ja mogę dać wiele z tego, kim jestem. Razem uczestniczymy w procesie wzajemnego obdarowywania siebie i to sprawia nam ogromną radość”. Alina Wieja „Kobieta w ramionach Stwórcy”
„Bóg stworzył nas z głodem bliskich więzi z Nim samym, ale także z ludźmi. Szczególnie my, kobiety, potrzebujemy przyjaźni, bliskich relacji. Jest to niezbędny element naszego zdrowia duchowego i emocjonalnego. Bóg obdarzył nas zdolnością do nawiązania tego emocjonalnego kontaktu z innymi”. Alina Wieja „Kobieta w ramionach Stwórcy”
„Możemy być dla innych błogosławieństwem, wypowiadając słowa, które naprawdę budują. Możemy tworzyć rodzinny język miłości. Dziecko ma prawo do tego, by przez całe życie pamiętać słowa błogosławieństwa wypowiadane na co dzień przez matkę i ojca”. Alina Wieja „Kobieta w ramionach Stwórcy”
„Słowa, jakich używamy, mają moc. Poprzez słowa wypowiadane do najbliższych możemy ich błogosławić lub niszczyć. Wybór naprawdę należy do nas. Wypowiedzianego słowa nie da się cofnąć”. Alina Wieja „Kobieta w ramionach Stwórcy”
„Bóg pragnie każdą z nas uczynić błogosławieństwem dla naszych mężów, dzieci, przyjaciół, współpracowników”. Alina Wieja „Kobieta w ramionach Stwórcy”
„Dojrzałe kobiety są niezwykle twórcze duchowo. Dysponują fantazją miłości i geniuszem wychowawczym. Są natchnieniem mężczyzn w ich aktywności gospodarczej, kulturowej i politycznej”. ks. Marek Dziewiecki
„Wygląd i ubiór kobiety, jej ton głosu, uśmiech, sposób poruszania się i zachowania wyraża wdzięk oraz harmonię nieosiągalne dla mężczyzny. Kobieta jest wrażliwa na piękno kształtów, kolorów i zapachów, ale też na piękno wewnętrzne: psychiczne, moralne i duchowe, na piękną miłość, czystość, gościnność, kulturę bycia. Zdumiewa i wzrusza swą troską o człowieka, odwagą i bezinteresownością”. ks. Marek Dziewiecki
„Dojrzała kobieta to natchnienie dla mężczyzn i błogosławieństwo dla ludzkości”. ks. Marek Dziewiecki
Strona 1 z 131

Top