Kurs Biblijny: Bóg radzi (2147)

Kurs Biblijny: Bóg radzi – godz. 12:00

„Bóg radzi” – ten dział daje podpowiedzi (wybierane z Pisma Świętego) na codzienne pytania i problemy.

np. Jak wzrastać w Bogu? Kol 2, 6 "Jak więc przejęliście naukę o Chrystusie Jezusie jako Panu, tak w Nim postępujcie: zapuśćcie w Niego korzenie i na Nim dalej się budujcie, i umacniajcie się w wierze, jak was nauczono, pełni wdzięczności".

Jezus domaga się wiary w siebie, i to nazywa dziełem Bożym. ks. Rafał Jarosiewicz
J 6, 29 „Jezus odpowiadając rzekł do nich: Na tym polega dzieło zamierzone przez Boga, abyście uwierzyli w Tego, którego On posłał”.
Współcześni Jezusowi także pragną pełnić Jego wolę. ks. Rafał Jarosiewicz
J 6, 28 „Oni zaś rzekli do Niego: Cóż mamy czynić, abyśmy wykonywali dzieła Boże?”
To jest dopiero trudna troska, ponieważ zakłada inny pokarm od tego dostrzegalnego oczami ziemskimi. ks. Rafał Jarosiewicz
J 6, 27 „Troszczcie się nie o ten pokarm, który ginie, ale o ten, który trwa na wieki, a który da wam Syn Człowieczy; Jego to bowiem pieczęcią swą naznaczył Bóg Ojciec”.
Osobiste doświadczenie Boga to więcej niż tysiące słów. ks. Rafał Jarosiewicz
J 6, 26 „W odpowiedzi rzekł im Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Szukacie Mnie nie dlatego, żeście widzieli znaki, ale dlatego żeście jedli chleb do sytości”.
I znowu Jezus zaskoczył. ks. Rafał Jarosiewicz
J 6, 25 „Gdy zaś odnaleźli Go na przeciwległym brzegu, rzekli do Niego: Rabbi, kiedy tu przybyłeś?”
Brak Jezusa powoduje ruch. Oczywiście jeżeli człowiek wie, ile może od Niego uzyskać. ks. Rafał Jarosiewicz
J 6, 23 – 24 „Tymczasem w pobliże tego miejsca, gdzie spożyto chleb po modlitwie dziękczynnej Pana, przypłynęły od Tyberiady inne łodzie. A kiedy ludzie z tłumu zauważyli, że nie ma tam Jezusa, a także Jego uczniów, wsiedli do łodzi, przybyli do Kafarnaum i tam szukali Jezusa”.
Dla tych, którzy obserwują Jezusa wiele sytuacji pozostanie zagadką. ks. Rafał Jarosiewicz
J 6, 22 „Nazajutrz lud, stojąc po drugiej stronie jeziora, spostrzegł, że poza jedną łodzią nie było tam żadnej innej oraz że Jezus nie wsiadł do łodzi razem ze swymi uczniami, lecz że Jego uczniowie odpłynęli sami”.
Jezus, uspokajając swoich uczniów, wielokrotnie pokazuje, w najróżniejszych sytuacjach, że czuwa nad wszystkim. ks. Rafał Jarosiewicz
J 6, 20 - 21 „On zaś rzekł do nich: To Ja jestem, nie bójcie się! Chcieli Go zabrać do łodzi, ale łódź znalazła się natychmiast przy brzegu, do którego zdążali”.
Wielokrotnie w naszym życiu jesteśmy w sytuacji uczniów – idzie Jezus, a my krzyczymy, że to zjawa. ks. Rafał Jarosiewicz
J 6, 19 „Gdy upłynęli około dwudziestu pięciu lub trzydziestu stadiów, ujrzeli Jezusa kroczącego po jeziorze i zbliżającego się do łodzi. I przestraszyli się”.
Jezus wysyła uczniów w różne miejsca, bo doskonale wie, czego chce, aby oni doświadczyli. ks. Rafał Jarosiewicz
J 6, 16 – 18 „O zmierzchu uczniowie Jego zeszli nad jezioro i wsiadłszy do łodzi przeprawili się przez nie do Kafarnaum. Nastały już ciemności, a Jezus jeszcze do nich nie przyszedł; jezioro burzyło się od silnego wichru”.
Strona 1 z 108

Top