Kurs Biblijny: Bóg radzi (896)

Kurs Biblijny: Bóg radzi – godz. 12:00

„Bóg radzi” – ten dział daje podpowiedzi (wybierane z Pisma Świętego) na codzienne pytania i problemy.

np. Jak wzrastać w Bogu? Kol 2, 6 "Jak więc przejęliście naukę o Chrystusie Jezusie jako Panu, tak w Nim postępujcie: zapuśćcie w Niego korzenie i na Nim dalej się budujcie, i umacniajcie się w wierze, jak was nauczono, pełni wdzięczności".

Człowiek, który chce znać odpowiedź jest zaproszony do tego, aby przedstawiać Bogu szczegółowe prośby Mk 5, 23 „Moja córeczka dogorywa, przyjdź i połóż na nią ręce, aby ocalała i żyła”.

 

Jednym ze sposobów modlitwy, który odkrywamy w Piśmie Świętym jest modlitwa Jaira – to nic innego, jak upaść przed Jezusem na kolana i Go prosić Mk 5, 22 „Wtedy przyszedł jeden z przełożonych synagogi, imieniem Jair. Gdy Go ujrzał, upadł Mu do nóg i prosił usilnie”.

 

Charyzmat, którym posługuje się Jezus powoduje, że nie musi On robić nic, aby ludzie wokół Niego się gromadzili Mk 5, 21 „Gdy Jezus przeprawił się z powrotem w łodzi na drugi brzeg, zebrał się wielki tłum wokół Niego, a On był jeszcze nad jeziorem”.

Kiedy Pan Bóg daje odpowiedź człowiekowi, bardzo często nadaje mu misję Mk 5, 20 „Poszedł więc i zaczął rozgłaszać w Dekapolu wszystko, co Jezus z nim uczynił, a wszyscy się dziwili”.

Nie wszystkie prośby kierowane wprost do Jezusa zostają spełnione Mk 5, 18 – 19 „Gdy wsiadł do łodzi, prosił Go opętany, żeby mógł zostać przy Nim. Ale nie zgodził się na to, tylko rzekł do niego: Wracaj do domu, do swoich, i opowiadaj im wszystko, co Pan ci uczynił i jak ulitował się nad tobą”.

Czasem świadectwo może spowodować także odwrotne skutki – ale to już było w Ewangelii Mk 5, 17 „Wtedy zaczęli Go prosić, żeby odszedł z ich granic”.

 

Bezpośredni świadkowie mają największą siłę przekonywania, większą niż ci, którzy te same historie wyczytali w książkach Mk 5, 16 „A ci, którzy widzieli, opowiedzieli im, co się stało z opętanym, a także o świniach”.

Dzieła Boga czasem nawet budzą lęk Mk 5, 15 „Gdy przyszli do Jezusa, ujrzeli opętanego, który miał w sobie legion, jak siedział ubrany i przy zdrowych zmysłach. Strach ich ogarnął”.

Działanie Jezusa często powoduje zadziwienie tych, którzy na to patrzą – niestety w naszym głoszeniu dzisiaj bardzo tego brakuje. W oczach ludzi, w naszym głoszeniu, wszystko jest przewidywalne, odwrotnie niż u Jezusa Mk 5, 14 „Pasterze zaś uciekli i rozpowiedzieli to w mieście i po zagrodach, a ludzie wyszli zobaczyć, co się stało”.

 

Jezus pozwala także nawet na ograniczone działanie demonów Mk 5, 11 – 13 „A pasła się tam na górze wielka trzoda świń. Prosili Go więc: Poślij nas w świnie, żebyśmy w nie wejść mogli. I pozwolił im. Tak duchy nieczyste wyszły i weszły w świnie. A trzoda około dwutysięczna ruszyła pędem po urwistym zboczu do jeziora. I potonęły w jeziorze”.

Strona 1 z 45
Top