Kurs Biblijny: Bóg radzi (1731)

Kurs Biblijny: Bóg radzi – godz. 12:00

„Bóg radzi” – ten dział daje podpowiedzi (wybierane z Pisma Świętego) na codzienne pytania i problemy.

np. Jak wzrastać w Bogu? Kol 2, 6 "Jak więc przejęliście naukę o Chrystusie Jezusie jako Panu, tak w Nim postępujcie: zapuśćcie w Niego korzenie i na Nim dalej się budujcie, i umacniajcie się w wierze, jak was nauczono, pełni wdzięczności".

Jezus jest bezwzględny jeśli chodzi o wierność małżeńską Łk 16, 18 „Każdy, kto oddala swoją żonę, a bierze inną, popełnia cudzołóstwo; i kto oddaloną przez męża bierze za żonę, popełnia cudzołóstwo”.
Jezus nieustannie zwraca uwagę, jak Bóg patrzy na człowieka Łk 16, 15 „Powiedział więc do nich: To wy właśnie wobec ludzi udajecie sprawiedliwych, ale Bóg zna wasze serca. To bowiem, co za wielkie uchodzi między ludźmi, obrzydliwością jest w oczach Bożych”.
Już za czasów Jezusa Jego Słowo wywoływało drwiny Łk 16, 14 „Słuchali tego wszystkiego chciwi na grosz faryzeusze i podrwiwali sobie z Niego”.
Jezus bardzo jasno pokazuje, że nasze serce ma być całkowicie oddane Bogu Łk 16, 13 „Żaden sługa nie może dwom panom służyć. Gdyż albo jednego będzie nienawidził, a drugiego miłował; albo z tamtym będzie trzymał, a tym wzgardzi. Nie możecie służyć Bogu i Mamonie”.
Jezus przykłada wagę do tego, w jaki sposób podchodzimy do nie naszego mienia Łk 16, 12 „Jeśli w zarządzie cudzym dobrem nie okazaliście się wierni, kto wam da wasze?”
Pan Jezus uzależnia prawdziwe dobra od zarządu niegodziwą mamoną – zawsze musimy o tym pamiętać Łk 16, 11 „Jeśli więc w zarządzie niegodziwą mamoną nie okazaliście się wierni, prawdziwe dobro kto wam powierzy?”
Uczenie się uczciwości na rzeczach małych to najlepsza szkoła wierności Łk 16, 10 „Kto w drobnej rzeczy jest wierny, ten i w wielkiej będzie wierny; a kto w drobnej rzeczy jest nieuczciwy, ten i w wielkiej nieuczciwy będzie”.
Często Jezus daje całą przypowieść po to, żeby wytłumaczyć jedną sentencję Łk 16, 9 „Ja też wam powiadam: Pozyskujcie sobie przyjaciół niegodziwą mamoną, aby gdy wszystko się skończy, przyjęto was do wiecznych przybytków”.
Jezus wiele ważnych kwestii teologicznych tłumaczy przez przypowieści Łk 16, 1 „Powiedział też do uczniów: Pewien bogaty człowiek miał rządcę, którego oskarżono przed nim, że trwoni jego majątek”.
Pan Jezus, pokazując czułe serce ojca, pomaga nam zrozumieć inne fragmenty, w których pokazuje, jak wielka jest miłość Boga do człowieka Łk 15, 20 „Wybrał się więc i poszedł do swojego ojca. A gdy był jeszcze daleko, ujrzał go jego ojciec i wzruszył się głęboko; wybiegł naprzeciw niego, rzucił mu się na szyję i ucałował go”.
Strona 1 z 87

Top