Kurs Biblijny: Bóg radzi (1568)

Kurs Biblijny: Bóg radzi – godz. 12:00

„Bóg radzi” – ten dział daje podpowiedzi (wybierane z Pisma Świętego) na codzienne pytania i problemy.

np. Jak wzrastać w Bogu? Kol 2, 6 "Jak więc przejęliście naukę o Chrystusie Jezusie jako Panu, tak w Nim postępujcie: zapuśćcie w Niego korzenie i na Nim dalej się budujcie, i umacniajcie się w wierze, jak was nauczono, pełni wdzięczności".

Jezus doskonale wie, jakie jest znaczenie Kafarnaum w historii Zbawienia Łk 10, 15 „A ty, Kafarnaum, czy aż do nieba masz być wyniesione? Aż do Otchłani zejdziesz!”
Z nauki Jezusa możemy wyczytać, że na sądzie Bożym będziemy sądzeni w różny sposób Łk 10, 14 „Toteż Tyrowi i Sydonowi lżej będzie na sądzie niżeli wam”.
Jezus używa różnych porównań, aby doprowadzić do refleksji Łk 10, 13 „Biada tobie, Korozain! Biada tobie, Betsaido! Bo gdyby w Tyrze i Sydonie działy się cuda, które u was się dokonały, już dawno by się nawróciły, siedząc w worze pokutnym i w popiele”.
Niektóre słowa Jezusa kierowane do nas mogą szczególnie zaboleć Łk 10, 12 „Powiadam wam: Sodomie lżej będzie w ów dzień niż temu miastu”.
Mało kto z nas praktykuje „strząsanie prochu z nóg”, tam gdzie nie przyjęta jest Ewangelia, a może trzeba by było zacząć to robić Łk 10, 10 – 11 „Lecz jeśli do jakiego miasta wejdziecie, a nie przyjmą was, wyjdźcie na jego ulice i powiedzcie: Nawet proch, który z waszego miasta przylgną nam do nóg, strząsamy wam. Wszakże to wiedzcie, że bliskie jest królestwo Boże”.
Niektóre wskazania Jezusa wydają się być, po ludzku, niemożliwe do spełnienia Łk 10, 9 „uzdrawiajcie chorych, którzy tam są, i mówcie im: Przybliżyło się do was królestwo Boże”.
Trzeba mieć pokorę, żeby jeść to, co nam podają, ponieważ nic co wchodzi z zewnątrz nie czyni nas nieczystymi Łk 10, 8 „Jeśli do jakiego miasta wejdziecie i przyjmą was, jedzcie, co wam podadzą”.
Skoncentrowanie się na dziele sprawia, że zostawiamy to, co jest próbą oderwania nas od misji Łk 10, 7 „W tym samym domu zostańcie, jedząc i pijąc, co mają: bo zasługuje robotnik na swoją zapłatę. Nie przechodźcie z domu do domu”.
Pokój, który spocznie lub powróci, trudno, aby był rozpoznany przez nas, jeśli nie chodzimy w Duchu Świętym Łk 10, 6 „Jeśli tam mieszka człowiek godny pokoju, wasz pokój spocznie na nim; jeśli nie, powróci do was”.
Znak pokoju, o jakiego przekazywanie prosi Jezus, przewyższa każdy pokój z tego świata Łk 10, 5 „Gdy do jakiego domu wejdziecie, najpierw mówcie: Pokój temu domowi!”
Strona 1 z 79

Top