Kurs Biblijny: Bóg radzi (2865)

Kurs Biblijny: Bóg radzi – godz. 12:00

„Bóg radzi” – ten dział daje podpowiedzi (wybierane z Pisma Świętego) na codzienne pytania i problemy.

np. Jak wzrastać w Bogu? Kol 2, 6 "Jak więc przejęliście naukę o Chrystusie Jezusie jako Panu, tak w Nim postępujcie: zapuśćcie w Niego korzenie i na Nim dalej się budujcie, i umacniajcie się w wierze, jak was nauczono, pełni wdzięczności".

Funkcja proroków w pierwotnym Kościele miała szczególne znaczenie. ks. Rafał Jarosiewicz
Dz 13, 1 „W Antiochii, w tamtejszym Kościele, byli prorokami i nauczycielami: Barnaba i Szymon zwany Niger, Lucjusz Cyrenejczyk i Manaen, który wychowywał się razem z Herodem tetrarchą, i Szaweł”.
Relacje, które tworzą Apostołowie – one pokazują, jak bardzo zależy im na tym, aby misja była jak najlepiej pielęgnowana. ks. Rafał Jarosiewicz
Dz 12, 25 „Barnaba i Szaweł, wypełniwszy swoje zadania, powrócili z Jerozolimy zabierając z sobą Jana, zwanego Markiem”.
Bóg chce, aby Ewangelia się rozrastała. ks. Rafał Jarosiewicz
Dz 12, 24 „A słowo Pańskie rozszerzało się i rosło”.
Ponadnaturalne działanie Boga pokazuje Jego wszechmoc oraz miłość do człowieka. ks. Rafał Jarosiewicz
Dz 12, 23 „Natychmiast poraził go anioł Pański za to, że nie oddał czci Bogu. I wyzionął ducha, stoczony przez robactwo”.
Ilość szczegółowych opisów podanych w Dziejach Apostolskich, ma nam pomóc zobaczyć klimat, w jakim żyli pierwsi chrześcijanie. To nie są opisy dla samych opisów, które nic nie znaczą. ks. Rafał Jarosiewicz
Dz 12, 21 – 22 „W oznaczonym dniu Herod ubrany w szaty królewskie zasiadł na tronie i miał do nich mowę. A lud wołał: To głos boga, a nie człowieka!”
Już za czasów biblijnych widać, jak bardzo ludzie nie radzą sobie z emocjami. Nie powinno nas zatem to dziwić, że dziś jest podobnie. ks. Rafał Jarosiewicz
Dz 12, 20 „Gniewał się bardzo na mieszkańców Tyru i Sydonu. Lecz oni razem przybyli do niego, pozyskali Blasta, podkomorzego królewskiego, i prosili o pokój, ponieważ sprowadzali żywność z kraju króla”.
Naturalną karą za nie upilnowanie więźnia była dla strażników kara śmierci, choć dziś może nas to nieco szokować. ks. Rafał Jarosiewicz
Dz 12, 19 „Herod poszukiwał go, a gdy go nie znalazł, przesłuchał strażników i kazał ich ukarać śmiercią. Sam zaś udał się z Judei do Cezarei i tam się zatrzymał”.
Działanie Boga niejednokrotnie doprowadza do konsternacji ludzi ze świata. ks. Rafał Jarosiewicz
Dz 12, 18 „A gdy nastał dzień, powstało niemałe zamieszanie wśród żołnierzy z powodu tego, co się stało z Piotrem”.
Piotr, wobec nadprzyrodzonego działania Boga, nie boi się składać świadectwa. To ważna podpowiedź, także do naszego życia. ks. Rafał Jarosiewicz
Dz 12, 17 „Kiedy wreszcie otworzyli, ujrzeli i zdumieli się. On zaś nakazał im ręką milczenie, opowiedział, jak to Pan wyprowadził go z więzienia, i rzekł: Donieście o tym Jakubowi i braciom!. I udał się gdzie indziej”.
Wobec niektórych działań Pana Boga trudno uwierzyć, że On aż tak może działać. ks. Rafał Jarosiewicz
Dz 12, 15 - 16 „Bredzisz - powiedzieli jej. Ona jednak upierała się przy swoim. To jest jego anioł - mówili. A Piotr kołatał dalej”.
Strona 1 z 144

Top