Podejmowane projekty i współpraca (13)

Punktem wyjścia akcji trwającej nieprzerwanie od lutego 2018 r. jest codzienne ofiarowanie ubogim pełnowartościowego posiłku. Spożywanie go odbywa się przy wspólnym stole, w atmosferze wzajemnego szacunku, otwartości, akceptacji, poznawania się, rozmów. 
Wspólny posiłek ma też sprzyjać doświadczeniu postawy służby ze strony...

W 2018 roku, kiedy to Kościół przeżywa synod poświęcony Młodzieży, w samym sercu Polski odbędą się rekolekcje dedykowane specjalnie dla Niej – Stadion Młodych! Już w sobotę 6 października 2018 przeżyjemy dwanaście godzin rekolekcji na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie. Stadion Młodych – wejściówki do kupienia na eBilet.pl

 

Strona internetowa Stadionu Młodych: http://stadionmlodych.pl/

Kampania społeczna "Kultura Picia" promuje właściwe sposoby korzystania za alkoholu oraz formy abstynencji z konkretną intencją.

Jezus w hotelach to jedna z nowych inicjatyw podjętych przez Fundację SMS Z NIEBA.

W kilkudziesięciu warszawskich hotelach i punktach Informacji Turystycznej, na specjalnie ustawionych stelażach, zawisły ewangelizacyjne mini karty. Można na nich znaleźć (w języku polskim i angielskim) informacje o Fundacji SMS Z NIEBA, o naszej aplikacji mobilnej SMS Z NIEBA oraz pierwszy punkt Kerygmatu: Bóg kocha ciebie dzisiaj! (również w języku polskim i angielskim).

Minicards to bardzo prosty i skuteczny sposób, który można wykorzystać w ewangelizacji. To bardzo konkretna propozycja dla turystów i gości hotelowych, dzięki której  mogą znaleźć ważne i dobre treści, poprzez które będą mogli wzrastać duchowo.

Jeżeli zobaczysz gdzieś taki stelaż, to zachęcamy – weź śmiało naszą mini kartę (na zdjęciu widać, jak wygląda). Możesz włożyć ją do torebki lub nosić w portfelu, a biorąc kilka możesz przekazać przyjaciołom i znajomym.

W niedalekiej przyszłości planujemy wydrukować więcej takich mini kart, z różnymi ewangelizacyjnymi cytatami i obrazkami i rozszerzyć akcję również na inne miasta w Polsce i za granicą.

Poniżej publikujemy listę miejsc, w których możecie odnaleźć nasze mini karty.

 

Dziękujemy www.minicards.com za możliwość współpracy.       


 

„Ewangelia na dachach” to Ogólnopolska Inicjatywa Ewangelizacyjna mająca na celu (szczególnie w rozpoczętym roku duszpasterskim „Idźcie i głoście”), promowanie Ewangelii przedstawianej za pomocą prostych znaków, przypominających o bezwarunkowej miłości Pana Boga do człowieka.

4800 sekund pozytywnego przekazu to przeważnie czas trwania każdej z płyt, które rozdajemy podczas rekolekcji i misji parafialnych. Obecnie płytą CD najczęściej rozdawaną, jest zapis spotkania modlitewnego zespołu Pieśń Chwały z Koszalina.

Ogólnopolska Inicjatywa Ewangelizacyjna

Każdego roku, w czasie wakacji nad morzem, w diecezji koszalińsko – kołobrzeskiej, przebywają setki tysięcy ludzi. W Kołobrzegu, w tym czasie, odbywa się festiwal muzyki elektronicznej „Sunrise”, na który przyjeżdża około 30 000 ludzi w różnym wieku, z różnych stron Polski i świata.

Często prowadząc z SNE diecezji koszalińsko – kołobrzeskiej otwarte ewangelizacje na ulicach, przy wielkich centrach handlowych, na rynkach miast, czy też podczas koncertów, brakowało zacisznego miejsca, w którym osoby proszące o spowiedź mogłyby skorzystać z tego sakramentu.

Ogólnopolskie Rekolekcje Narodowe Jezus na Stadionie oraz rekolekcje w Licheniu

Są to wielkie wydarzenia, na chwałę Pana, które na przemian (rokrocznie), w podobnej formie, odbywają się w naszym kraju.

Bóg tak sprawił, że każdy z nas w różnym momencie i na różnym etapie swojego życia spotkał Go na swojej drodze i doświadczył, że jest ogromnie przez Niego ukochany. I co z tego wynika?

SNE diecezji koszalińsko – kołobrzeskiej św. Jana Pawła II i bł. Matki Teresy z Kalkuty

Niektórzy myślą, że aby głosić Jezusa trzeba mieć dużo czasu, dużo pomysłów i totalną wolność od jakiegokolwiek lęku przed opinią innych.

Jest to inicjatywa, poprzez którą możesz ofiarować swoją modlitwę za bliskich zmarłych. Czytanie książek wypożyczonych z tej specyficznej biblioteki jest ściśle związane z intencją modlitewną. Każda przeczytana strona wypożyczonej książki, z założenia, jest modlitwą za zmarłych.

Może to kogoś zdziwić, ale pomysł założenia Chrześcijańskiej Księgi Rekordów zrodził się powodu odrzucenia. Księga Rekordów Guinessa w odpowiedzi na zgłoszony najdłuższy rachunek telefoniczny świata odpowiedziała, że nie może uznać tego rekordu,

Top