Aktualności

W lipcu rozsyłamy myśli św. Józefa Moscati - lekarza. Poniżej trochę informacji o nim.

 

Józef urodził się w Benevento (Włochy) 25 lipca 1880 r. Jego ojciec, Franciszek, był urzędnikiem miejskim, a matka, Róża de Luca, pochodziła z markizów di Rosato. Chrzest otrzymał 31 lipca w kościele parafialnym św. Marka. Przyjął wówczas imiona Józef, Maria, Karol, Alfons. Kiedy chłopiec miał zaledwie rok, ojciec został przeniesiony do Ankony. Tam więc Józef spędził swoje dzieciństwo (1881-1888). Następnie ojciec przeniósł się do Neapolu. Tu jego syn, Józef, przyjął pierwszą Komunię świętą w kaplicy Służebnic Świętego Serca.     

sobota, 22 czerwiec 2019 13:39

Przystań z Jezusem 2019

Napisał

Przystań z Jezusem - czyli ewangelizacja w Kołobrzegu podczas Festivalu Sunrise już za niecały miesiąc. 
Zapisy trwają na www.przystanzjezusem.pl 
Pozostało już tylko 32 miejsca. 
ZAPRASZAMY

W czerwcu rozsyłamy myśli św. Pawła VI papieża. Poniżej trochę informacji o nim.

 

Paweł VI, łac. Paulus VI, właśc. Giovanni Battista Enrico Antonio Maria Montini (ur. 26 września 1897 r. w Concesio, zm. 6 sierpnia1978 r. w Castel Gandolfo) – włoski duchowny rzymskokatolickiarcybiskup Mediolanu (1954–1963), 262. papież i 4. Suweren Państwa Watykańskiego od 21 czerwca 1963 r. do 6 sierpnia 1978 r., święty Kościoła katolickiego.

W maju rozsyłamy myśli św. Hildegardy z Bingen. Poniżej trochę informacji o niej.

 

Hildegarda urodziła się 16 września 1098 r. w Rupertsbergu koło Bingen. Jej rodzicami byli Hildebert i Mechtylda von Bermersheim. Ponieważ była dziesiątym dzieckiem w szlacheckiej rodzinie, w wieku ośmiu lat, zgodnie z tradycją dziesięciny, została poświęcona Kościołowi. Zaopiekowała się nią przeorysza benedyktynek - Judyta.

wtorek, 23 kwiecień 2019 17:41

Zaadoptuj biskupa

Napisał

18 kwietnia 2019 r. ruszyła nowa inicjatywą "Adoptuj Biskupa" - zorganizowana podobnie jak wcześniejsza "Adoptuj Polityka" (zob np..: https://www.gosc.pl/doc/4046404.Fantastyczna-popularnosc-naszej-akcji-spuszczamypowietrze )

 
W czasie, kiedy cały Kościół katolicki na świecie przeżywał dzień poświęcony kapłanom "Wieki Czwartek", w samym sercu Polski (Warszawa), odbyła się konferencja prasowa inaugurująca nowy projekt Fundacji SMS Z NIEBA.
Wcześniejsza inicjatywa "Adopcja Polityka" cieszyła się ogromną popularnością i zainteresowaniem i zgromadziła wokół idei dziesiątki tysięcy osób z różnych opcji politycznych, światopoglądowych i wyznaniowych. 
 
Konferencja prasowa, podczas której została przedstawiona idea inicjatywy, omówiony sens zaangażowania, zaprezentowane założenia oraz otwarta oficjalna strona internetowa www.duchoweAdopcje.pl 
 
ks. Rafał Jarosiewicz 
 

Fakt spalenia książek i innych przedmiotów był niefortunny. Nie miał on jednak charakteru prześmiewczego wobec jakiejkolwiek grupy społecznej czy religii, nie był też wymierzony w książki jako takie czy kulturę. 
Jeśli ktokolwiek moje działanie odebrał w ten sposób, chciałbym w tym miejscu go bardzo serdecznie przeprosić.

Fundacja przez ostatnie pięć lat rozdała za darmo prawie ćwierć miliona książek, w tym też książki, które uratowaliśmy przed zniszczeniem w sytuacji likwidacji magazynów przez wydawnictwa.

Niefortunna była także publikacja fotografii ukazujących zniszczenie książek i innych przedmiotów dobrowolnie przyniesionych przez uczestników rekolekcji, zwłaszcza że nie zawierała żadnych wyjaśnień.

Informujemy też, że usuwamy z naszego profilu zamieszczony materiał, by nie generował kolejnych emocji.

Jeszcze raz bardzo przepraszam.
ks. Rafał Jarosiewicz

W kwietniu rozsyłamy myśli Sługi Bożego o. Serafina Kaszuby. Poniżej trochę informacji o nim.

Sługa Boży o. Serafin Kaszuba - ur. w 1910 r. we Lwowie. Wrażliwe i posłuszne dziecko. Cherlawy, ciamajdowaty gimnazjalista, który nie umie „batiarować” i nie dokucza żydom. Skupiony, pobożny nowicjusz. Przejawiający zainteresowania naukowe kleryk. I wreszcie - heroiczny apostoł Wołynia, Ukrainy, Kazachstanu, Syberii. Kondycja fizyczna Alojzego była raczej kiepska. Już jako dziesięcioletni chłopiec chorował na szkarlatynę i zapalenie nerek. Głosząc rozliczne kazania nabawił się przepukliny. Przeszedł również operacje uszu w związku z niedosłuchem, który u niego wystąpił, a duszpasterzując na Wołyniu zachorował na tyfus. Prawie całe kapłańskie posługiwanie towarzyszyła mu, jak cień, gruźlica wzmagając, bądź osłabiając swoje objawy. Choroba ta stała się też najprawdopodobniej przyczyną jego śmierci w 1977 r. Pomimo rozlicznych cierpień ojciec Serafin potrafił zachować pogodę ducha. Mówił o sobie „grat życiowy”, a przeczuwając zbliżająca się śmierć pisał: „lampa dogasa i kopci”. Innym razem zauważał „trzeba trochę odpoczynku, ale chyba już będzie wieczny”.

W marcu rozsyłamy myśli św. o. Pio. Poniżej trochę informacji o nim.

 

Francesco Forgione urodził się w Pietrelcinie (na południu Włoch) 25 maja 1887 r. Już w dzieciństwie szukał samotności i często oddawał się modlitwie i rozmyślaniu. Gdy miał 5 lat, objawił mu się po raz pierwszy Jezus. W wieku 16 lat Franciszek przyjął habit kapucyński i otrzymał zakonne imię Pio. Rok później złożył śluby zakonne i rozpoczął studia filozoficzno-teologiczne. W 1910 r. przyjął święcenia kapłańskie. Już wtedy od dawna miał poważne problemy ze zdrowiem. Po kilku latach kapłaństwa został powołany do wojska. Ze służby został zwolniony ze względu na zły stan zdrowia. Pod koniec lipca 1916 r. przybył do San Giovanni Rotondo i tam przebywał aż do śmierci. Był kierownikiem duchowym młodych zakonników.

NIE ZWLEKAJ! POMÓŻ NAM DAWAĆ BOGA INNYM – Podaruj 1 % podatku

Kochani,
Mogliśmy uczestniczyć w dziełach, które pozwoliły nam doświadczać Boga żywego, który jest obecny w życiu każdego, kto otwiera Mu drzwi swego serca. Dzięki Jego łasce mogliśmy zobaczyć cuda na własne oczy.
Jak wiele jest jeszcze osób, którym BÓG – przez OFIARNE ZAANGAŻOWANIE WASZYCH SERC i działalność naszej Fundacji – PRAGNIE OKAZYWAĆ SWOJĄ MIŁOŚĆ i nową jakość ŻYCIA W NIM!

DLATEGO NIE ZWLEKAJ! Już DZIŚ ofiaruj 1 % podatku na JEGO DZIEŁA – NA DZIEŁA, KTÓRE WYZNACZA BÓG.

Fundacja SMS Z NIEBA, poprzez liczne inicjatywy ewangelizacyjne, inspirowane Bożymi natchnieniami, PRZYWRACA SENS I RADOŚĆ ŻYCIA. POZWALA ROZWIJAĆ TALENTY I POKAZUJE, ŻE BÓG SPEŁNIA PRAGNIENIA SERC.
KOMU POMAGAMY?
ubogim
bezdomnym
samotnym
młodym i starszym
i wielu innym, zapełniającym ból i pustkę swego serca wszystkim, z wyjątkiem Bożej miłości

W JAKI SPOSÓB POMAGAMY?
„Śniadania za 30 minut”. Codziennie ofiarowujemy posiłek kilkudziesięciu osobom ubogim, bezdomnym, samotnym, wykluczonym społecznie, a wraz z nim – w atmosferze wspólnej modlitwy, akceptacji, przy wielu dodatkowych formach działań wspierających ich trudną egzystencję - pomagamy w przywracaniu, utraconej w ich własnych oczach, godności dziecka Bożego i pełnowartościowego człowieka.

„Mobilny konfesjonał”. Kto by powiedział, że stary Mercedes Vito może być miejscem, w którym popłyną zdroje miłosierdzia? Samochód, w którym zamiast tylnych siedzeń ma konfesjonał, który pozwolił już wielu ludziom, niekiedy nawet po kilkudziesięciu latach, odkryć na nowo podnoszącą z każdej niedoli grzechu, przebaczającą miłość Boga i powrócić do wspólnoty Kościoła.

„Kultura Picia”. Promujemy rożne formy abstynencji – grupa czerwona, kiedy nie umiesz zapanować nad problemem; grupa zielona – ofiarowanie abstynencji w intencji osób, które mają problem alkoholowy oraz grupa niebieska – nieupijanie się, ale rozsądne korzystanie z alkoholu jako świadectwo. Do tej inicjatywy można dołączyć w każdym momencie.

„Jezus w hotelach” - projekt, adresowany do turystów i gości hotelowych, którzy w postaci minicards, dostępnych w kilkudziesięciu warszawskich hotelach i punktach Informacji Turystycznej, mogą znaleźć Boże treści, niezbędne do swego duchowego wzrostu.

„Ewangelia na dachach” jest ogólnopolskim projektem ewangelizacyjnym, mającym na celu głoszenie Ewangelii, przedstawianej za pomocą prostych znaków, przypominających o bezwarunkowej miłości Boga do człowieka.

„Chrześcijańska Księga Rekordów” nie zakłada bicia rekordów dla samych rekordów. Każdy wpisany do Księgi rekord ma przede wszystkim oddać chwałę Bogu. Będzie to wypełnienie słów: „Wielkich dzieł Boga nie zapominajmy”. Gromadzone rekordy mają za zadanie, oprócz ogłaszania wielkich dzieł Boga, między innymi pomoc w wypromowaniu pięknych inicjatyw chrześcijańskich. Innym celem jest prowadzenie do osobistej relacji z Jezusem, aby odkrywać Jego dzieła w tworzonych wydarzeniach.


„Przystań z Jezusem” to ogólnopolska inicjatywa ewangelizacyjna. Pomagamy uczestnikom festiwalu muzyki elektronicznej Sunrise oraz licznym turystom, przybywających na Wybrzeże, odkryć swe prawdziwe piękno w Bogu. Dzielimy się świadectwem tego, jak Bóg przemienił nasze życie, jak w nim działa i jest obecny. Modlimy się też o takie doświadczenie Bożej miłości dla uczestników festiwalu.

„Stadion Młodych”, „Jezus na stadionie”. Cykliczne rekolekcje organizowane co roku na dużych obiektach takich jak Stadion Narodowy, czy plac przed bazyliką w Licheniu. Każde z tych spotkań jest inne, ponieważ różni są odbiorcy. Cel jest jeden: uwielbienie Boga przez ukazanie radosnego oblicza Kościoła, w którego centrum znajduje się żywy Bóg, pragnący okazywać swą miłującą moc w życiu każdego człowieka.

Oprócz wymienionych powyżej, zaledwie niektórych, spośród licznych inicjatyw ewangelizacyjnych naszej Fundacji, jej działalność wyraża się w organizowaniu i prowadzeniu ewangelizacyjnych spotkań w szkołach, parafiach, halach sportowych oraz akcjach ewangelizacyjnych na ulicach miast, w szpitalach, osiedlach zamieszkałych przez ubogich i innych miejscach, których nie sposób tutaj wyszczególnić.
Opisanym pokrótce działaniom Fundacji towarzyszy bezpłatne rozdawanie wartościowych pozycji, przyczyniających się do rozbudzania wiary, jej umacniania i pogłębiania, w formie ciekawych publikacji, książek, materiałów multimedialnych.

We współpracy ze Szkołą Nowej Ewangelizacji diecezji koszalińsko – kołobrzeskiej, Fundacja zajmuje się też organizowaniem kursów ewangelizacyjnych. Wraz z Akademią Rozwoju Talentów prowadzi szkolenia, mające na celu przygotowanie osób świeckich do posługi w ewangelizacji, czy też w różnych wspólnotach i ruchach oraz formację wierzących do aktywnego, twórczego dzielenia się swoją wiarą.

A wszystko rozpoczęło się od pragnienia rozpowszechniania żywego Słowa Boga, zapisanego na kartach Pisma Świętego i wysyłania poprzez nowoczesne środki przekazu multimedialnego jego fragmentów.

Podejmowane przez nas projekty wymagają nakładów pieniężnych liczonych w milionach złotych. Możemy je urzeczywistniać między innymi dzięki Waszej ofiarności!

JAK PRZEKAZAĆ 1 %?
wypełniając formularz PIT uzupełnij odpowiednie pola 
korzystając z darmowego programu na www.pity.pl
dla mieszkańców Koszalina możliwość darmowego rozliczenia pit-u.


NIE ZWLEKAJ!
POMÓŻ NAM DAWAĆ BOGA INNYM!

W lutym rozsyłamy myśli św. Jana Pawła II. Poniżej trochę informacji o nim.

 

Karol Józef Wojtyła urodził się 18 maja 1920 r. w Wadowicach, nieopodal Krakowa, jako drugi syn Emilii i Karola Wojtyłów. Został ochrzczony w kościele parafialnym 20 czerwca 1920 r. przez ks. Franciszka Żaka, kapelana wojskowego. Rodzice nadali imię Karolowi na cześć ostatniego cesarza Austrii, Karola Habsburga.

Rodzina Wojtyłów żyła skromnie. Jedynym źródłem utrzymania była pensja ojca - wojskowego urzędnika w Powiatowej Komendzie Uzupełnień w stopniu porucznika. Edmund, brat Karola, studiował medycynę w Krakowie i został lekarzem. Wojtyłowie mieli jeszcze jedno dziecko - Olgę, która zmarła zaraz po urodzeniu.

W styczniu rozsyłamy myśli św. Maksyma Wyznawcy. Poniżej trochę informacji o nim.

 

Maksym urodził się w 580 r. w Konstantynopolu, w dość wpływowej rodzinie. Podjął karierę polityczną, był pierwszym sekretarzem cesarza Herakliusza. Zrezygnował z tego urzędu i zapukał do bramy klasztornej w Chrysopolis. Tam przywdział habit mnicha.

W grudniu rozsyłamy myśli św. Marii Baourdy (Mała Arabka). Poniżej trochę informacji o niej.

piątek, 09 listopad 2018 19:22

Drodzy Bracia Kapłani

Napisał

Drodzy Bracia Kapłani, 
Tak jak informowaliśmy - dla wszystkich księży, posługujących Sakramentem Pokuty i Pojednania, podczas rekolekcji Stadion Młodych: włącz pełnię wiary 06 października na PGE Narodowym w Warszawie, przygotowaliśmy upominek: stułę z Boliwii.
Ponieważ, podczas wydarzenia, dla wielu z Was zabrakło stuł (zgłosiło się do nas przed wydarzeniem zaledwie kilkudziesięciu kapłanów, a na stadionie było obecnych kilkuset) informujemy, że jeszcze jest możliwość otrzymania - upominku - stuły z Boliwii. Mamy kolejną dostawę takich samych stuł! Trzeba tylko pokryć samemu koszt przesyłki.

Prosimy: prześlij na adres mailowy Fundacji SMS Z NIEBA Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. adres, na który stuła ma zostać wysłana. Przesyłki wysyłamy za pobraniem (19,70 zł).

Ps.
Przypominamy też, że tak jak informowaliśmy w maju - dla pierwszego tysiąca osób, które zakupią bilety na rekolekcje Stadion Młodych: włącz pełnię wiary przygotowaliśmy upominek: płytę z filmem "Największy z cudów".
Ponieważ, podczas wydarzenia, wielu z Was nie zgłosiło się po odbiór płyty z filmem informujemy, że jeszcze jest taka możliwość. 
Prosimy: sprawdź na swoim bilecie (prosiliśmy o zachowanie), czy jesteś w pierwszym tysiącu osób, które otrzymują płytę. 
Jeśli tak, to zrób zdjęcie biletu i prześlij je na adres mailowy Fundacji SMS Z NIEBA Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. wraz z adresem, na który film ma zostać wysłany. Przesyłki wysyłamy za pobraniem (19,70 zł) z dodatkowymi płytami CD - niespodziankami.

Ps. 1
Udostępniamy dziś artykuł z Idziemy (już w całości) o wydarzeniu z 06 października Stadion Młodych: włącz pełnię wiary na PGE Narodowy! Zobacz to, co było zablokowane. Cały tekst pod linkiem:
http://www.idziemy.pl/kosciol/do-pelni-wiary/56415

 

Ps. 2
Rozpoczęliśmy (w ubiegłym tygodniu) przekazywanie stuł kapłanom, którzy byli na Stadionie Młodych - dalej będziemy to robić sukcesywnie.

Ps. 3
Jutro - jak Pan Bóg da - podamy kolejne, nowe informacje.

Ps. 4
Kolejne piękne zdjęcie p. Łukasza Piotrowskiego - dzięki!

Ps. 5 
Hejt oraz wpisy nie na temat Stadionu Młodych usuwamy!

 

ks. Rafał Jarosiewicz@ Ekipa Stadion Młodych: włącz pełnię wiary

 

Foto: Aleteia

wtorek, 06 listopad 2018 23:23

Dziękujemy Bogu za 12 lat SMS Z NIEBA!

Napisał

Dziękujemy Bogu za 12 lat SMS Z NIEBA! 
W dniu wczorajszym rozpoczęliśmy 13 rok rozsyłania Słowa Bożego (i innych wiadomości) na telefony komórkowe, tablety i komputery (wcześniej zwykłe smsy - obecnie wiadomości przez aplikację). Za wszystkie osoby zaangażowane, wspierające i kiedykolwiek posługujące odprawiłem Mszę św.

Ps. 1
Mieliśmy udostępnić dziś artykuł z Idziemy! Tygodnik Idziemy - dziękujemy za kilka wzmianek (w czasie przygotowań) o wydarzeniu z 06 października Stadion Młodych: włącz pełnię wiary na PGE Narodowy! Po 01 listopada reportaż miał być nie tylko w wersji papierowej - jeszcze czekamy. Tu zaledwie fragment:
http://www.idziemy.pl/kosciol/do-pelni-wiary/56415

 

Ps. 2
Dziękujemy za wszystkie przesłane pragnienia, aby był Stadion Młodych w przyszłym roku!

Ps. 3
Rozpoczęliśmy (w tym tygodniu) przekazywanie stuł kapłanom, którzy byli na Stadionie Młodych, a nie dostali bo zabrakło (przewidywaliśmy maksymalnie 500, a nie 640 księży - dziękujemy po raz kolejny).

Ps. 4
Prosimy o modlitwę, gdyż do zamknięcia budżetu jeszcze trochę pozostało opłat. Najważniejsze - kwoty siedmiocyfrowe - zostały już zapłacone!

Ps. 5
Jutro - jak Pan Bóg da - podamy kolejne, nowe informacje.

Ps. 6 
Hejt oraz wpisy nie na temat Stadionu Młodych usuwamy!

ks. Rafał Jarosiewicz&Ekipa Stadion Młodych: włącz pełnię wiary

wtorek, 06 listopad 2018 23:21

Bilet z filmem "Największy z cudów"

Napisał

Kochani, 
tak jak informowaliśmy w maju - dla pierwszego tysiąca osób, które zakupią bilety na rekolekcje Stadion Młodych: włącz pełnię wiary przygotowaliśmy upominek: płytę z filmem "Największy z cudów".
Ponieważ, podczas wydarzenia, wielu z Was nie zgłosiło się po odbiór płyty z filmem informujemy, że jeszcze jest taka możliwość. 
Prosimy: sprawdź na swoim bilecie (prosiliśmy o zachowanie), czy jesteś w pierwszym tysiącu osób, które otrzymują płytę. 
Jeśli tak, to zrób zdjęcie biletu i prześlij je na adres mailowy Fundacji SMS Z NIEBA Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. wraz z adresem, na który film ma zostać wysłany.

Ps. 
Przesyłki wysyłamy za pobraniem (19,70 zł) z dodatkowymi płytami CD - niespodziankami (nic na tym nie zarabiamy, a do tego dokładamy)

Ps. 1 
Już jutro kolejny news 

wtorek, 06 listopad 2018 23:20

List od Pana Premiera Mateusza Morawieckiego

Napisał

Kochani, dostaliśmy wiele listów od ważnych osób w Polsce i na świecie w związku inicjatywą Stadion Młodych: włącz pełnię wiary. 
Panu Bogu za te wszystkie ciepłe i dobre słowa oraz gratulacje od Was - dziękujemy!

List od Pana Premiera Mateusza Morawieckiego - który czytałem na stadionie PGE Narodowym publikuję - gdyż jest tu wiele ważnych słów do młodych, a ponadto wielu z Was nie słyszało, gdy był czytany. Jeśli coś szczególnie dotyka Ciebie z tego tekstu - wpisz w komentarzu na profilu fb https://www.facebook.com/jarosiewicza/ pod odpowiednim postem.

wtorek, 06 listopad 2018 23:15

Podziel się świadectwem

Napisał

Jednym z najpiękniejszych (wg mnie) wykonań modlitwy, którą modlimy się codziennie (Ojcze Nasz), ukazanej w języku suahili (używanym w Afryce Środkowej i Wschodniej, zwłaszcza w Demokratycznej Republice Konga, Ugandzie, Kenii i Tanzanii) https://www.youtube.com/watch?v=vsINANZ6Riw&fbclid=IwAR0mcvqCQuuPQX8ZW_b5rr0vCih3namBcBgy7X2gkgcGogo7ZI3nJuEDmis rozpoczynamy na profilu fb Ksiądz Rafał Jarosiewicz - oficjalne zbieranie (w komentarzach) - świadectw po rekolekcjach Stadion Młodych: włącz pełnię wiary!

Ps. 
Świadectwa zechcę wydać w książce! Jeśli je tu publikujesz - zgadzasz się na to!

Ps. 1
Ta modlitwa (w takim wykonaniu) towarzyszyła mi od początku przygotowań Stadionu Młodych. Niech będzie inspiracją!

Ps. 2
Jutro "garść" nowych ważnych informacji!

Ps. 3 
Hejt, wpisy i świadectwa nie na temat Stadionu Młodych usuwamy!

ks. Rafał Jarosiewicz

W listopadzie rozsyłamy myśli św. Leopolda Mandić. Poniżej trochę informacji o nim.

środa, 17 październik 2018 18:16

"Straszna Książka" o. Adama Szustaka OP

Napisał

Kochani, podczas rekolekcji Stadion Młodych: włącz pełnię wiary rozdawaliśmy wszystkim ulotki od Stacja7.pl z kuponem promocyjnym na nową książkę o. Adama Szustaka OP "Straszna Książka". Tych, którzy wyszli wcześniej i nie otrzymali ulotki zachęcamy do zapoznania się z tą pozycją książkową (w przedsprzedaży zniżka 30%).
Straszna Książka o. Adama Szustaka już jest! Przygotujcie się na koniec świata 

Strona 1 z 7
Top