Cytaty dla mężczyzn (1224)

Cytaty dla mężczyzn – godz. 22:00

Jeśli jesteś mężczyzną, to ten dział powstał właśnie ze szczególną myślą o Tobie! Najpóźniejszym smsem pragniemy rozsyłać wartościowe cytaty dla panów.

np. „Pamiętacie, jak mężny i skuteczny był Bóg w historii świata? Wy jesteście latoroślą rodu zwycięzców!” John Eldredge „Dzikie serce, tęsknoty męskiej duszy”

„Dla mnie bycie mężczyzną oznacza wielką uprzejmość, hojność, opiekuńczość. Najistotniejsza w męskości jest siła. Pewność siebie, która pomoże ci poradzić sobie w każdej sytuacji, zarówno w mieście, gdzie zmagasz się z ruchem ulicznym, korkami i tłumami, jak i na odludziu, gdzie musisz sobie poradzić z dziką zwierzyną i nieprzewidywalną pogodą. Chodzi tutaj o cichą pewność. Silny i pewny siebie mężczyzna nie chwali się swoją siłą przed całym światem. Jest dobrym przykładem. Jest mężczyzną, który zmierzy się z wyzwaniem, a po rozwiązaniu problemu spokojnie się wycofa”. John Sowers, „Droga wojownika..."
„Niektórzy muszą zaprzestać spotykania się z kolejnymi dziewczynami, nawet jeśli ich to satysfakcjonuje. Jak psy przewracamy się na plecy, prosząc, aby nas pogłaskano po brzuchu i podrapano za uszami. Jak głupcy myślimy, że jesteśmy bardziej męscy, kiedy posiadamy harem kobiet”. John Sowers, „Droga wojownika. W poszukiwaniu męskiego serca”
„My szukamy czegoś głębszego, czego kobieta nam nie da, bo nie po to została stworzona. Nasza kobieta nie powoła nas do męskości i nie poprowadzi poza piękno Ogrodu. Ona może pośrednio obudzić w nas męskość i wysłuchać nas, gdy o tej męskości marzymy. Może nam kibicować, kiedy się na nią otworzymy. Może stać z nami u bram Ogrodu, kiedy zmierzamy w jej kierunku – ale nie może pójść tam za nas. Ten krok należy tylko do nas”. John Sowers, „Droga wojownika. W poszukiwaniu męskiego serca”
„Wielu mężczyzn nadal jest przywiązanych do mamy. Tak długo jak jesteśmy do niej przywiązani, czerpiemy z jej kobiecej energii i uczymy się, jak słuchać, czuć, reagować i być wrażliwym. Trochę tej energii możemy wykorzystać w późniejszych relacjach. Wewnętrznie jednak nie jesteśmy zsynchronizowani”. John Sowers, „Droga wojownika. W poszukiwaniu męskiego serca”
„Nie angażujemy się w życie, ponieważ boimy się porażki. Porzucamy pracę, rodziny i obowiązki. Albo żyjemy, ukrywając się przed życiem w piwnicach lub barach, pijąc lub trzymając się z dala od wszystkiego. Z biegiem czasu stajemy się upiorami, mężczyznami – cieniami, którzy żyją z dala od rzeczywistości i przeznaczenia”. John Sowers, „Droga wojownika. W poszukiwaniu męskiego serca”
„Myślę, że bycie mężczyzną jest związane z uporem, codzienną decyzją o dźwiganiu ciężaru, nawet gdy wokół nas rozpętuje się istne piekło”. John Sowers, „Droga wojownika. W poszukiwaniu męskiego serca”
„Jedną z najważniejszych odpowiedzialności jest relacja z rodziną. I z Wszechmogącym. Bycie dokładnym w najmniejszym detalu w pracy. Bycie bratem i lojalnym przyjacielem. Służenie większej społeczności. Każdy z nas będzie miał inne zadania do wykonania. Mamy prawo nie wiedzieć, jak sobie z nimi poradzić, ale miłość wzywa nas, abyśmy się tego dowiedzieli”. John Sowers, „Droga wojownika. W poszukiwaniu męskiego serca”
„Wykonujemy nasze zadania skuteczniej, kiedy pełnimy przywódczą funkcję i jesteśmy odpowiedzialni za innych. Dzięki temu wzrastamy, odnajdujemy naszą siłę. Największym wyzwaniem mężczyzn jest sprostanie stawianym im wymaganiom”. John Sowers, „Droga wojownika. W poszukiwaniu męskiego serca”
„Mężczyźni spełniają się, kiedy stają w obronie innych. Poczułem to, kiedy zostałem ojcem. Już wcześniej stawałem w obronie innych – rodziny, przyjaciół czy kolegów z pracy. Ale kiedy urodziły się moje córki, głos obrońcy stał się głośniejszy od głosu strachu. To mnie zaskoczyło. Poczułem jednak, że to właściwe. Lubiłem być obrońcą”. John Sowers, „Droga wojownika. W poszukiwaniu męskiego serca”
„(…) jesteśmy zamknięci w domu. Żyjemy stłoczeni w klaustrofobicznych pomieszczeniach, w samolocie, w bezdusznych kabinach. Chowamy się w hipsterskich kawiarniach. Lub gromadzimy się wokół plastikowego stołu w Sali konferencyjnej. Pracujemy w klimatyzowanych gabinetach, mamy nawilżone i wypielęgnowane ręce, którymi piszemy na naszych MacBookach lub iPadach. Nie musimy na nic polować ani niczego zbierać. Z nikim nie musimy walczyć. Mamy ograniczone wzorce, szczególnie jeśli chodzi o mężczyzn w naszych domach – naszych ojców”. John Sowers, „Droga wojownika. W poszukiwaniu męskiego serca”
Strona 1 z 62
Top