Cytaty dla mężczyzn (2316)

Cytaty dla mężczyzn – godz. 22:00

Jeśli jesteś mężczyzną, to ten dział powstał właśnie ze szczególną myślą o Tobie! Najpóźniejszym smsem pragniemy rozsyłać wartościowe cytaty dla panów.

np. „Pamiętacie, jak mężny i skuteczny był Bóg w historii świata? Wy jesteście latoroślą rodu zwycięzców!” John Eldredge „Dzikie serce, tęsknoty męskiej duszy”

Do mężów: „Dla mężczyzn seksualność i miłość to dwie różne rzeczy. Dla kobiet jedno i drugie oznacza to samo”. o. Jose Maniparambil, „Cztery strumienie miłości”
Do mężów: „Mąż jest w stanie całkowicie zmienić relację ze swoją żoną, gdy tylko zrozumie, dlaczego ona myśli i zachowuje się w taki, a nie inny sposób. Podobnie żona może całkowicie zmienić relację ze swoim mężem, jeśli tylko zrozumie jego sposób myślenia i zachowania”. o. Jose Maniparambil, „Cztery strumienie miłości”
Do mężów: „Małżonkowie powinni się razem modlić. Byłoby dobrze, gdyby mąż i żona codziennie uklęknęli razem przy łóżku, wyciągnęli w górę ręce, zamknęli oczy i przez chwilę trwali na modlitwie”. o. Jose Maniparambil, „Cztery strumienie miłości”
Do mężów: „Walczcie o to, o co warto walczyć. Z biegiem lat nauczyłem się, że życie jest krótkie, a kłótnie do niczego nie prowadzą. Możesz się gniewać, ale tylko wtedy, gdy czujesz, że chodzi o coś naprawdę ważnego. Naucz się rozróżniać, kiedy warto o coś walczyć, a kiedy nie. Naucz się przyjmować takie podejście do sprawy, a twoje małżeństwo będzie zdrowsze i szczęśliwsze, a przy tym oszczędzisz sobie mnóstwo nerwów”. o. Jose Maniparambil, „Cztery strumienie miłości”
Do mężów: „Nie zrzędźcie bez przerwy. Nieustanne narzekanie i suszenie komuś głowy może doprowadzić do wzajemnej niechęci. Inną rzeczą jest przypominać o czymś, nawet kilka razy, a inną nieustannie przygadywać – ponieważ zachowanie takie może wzbudzić w drugiej osobie wrogość, co przecież nie jest naszym celem. Zmień swoje nastawienie, poproś grzecznie, wyjaśnij, w czym potrzebujesz pomocy i kiedy”. o. Jose Maniparambil, „Cztery strumienie miłości”
Do mężów: „Dzielcie się ze sobą dobrymi radami. Możesz usłyszeć od małżonka wspaniałą radę w chwili, kiedy się jej zupełnie nie spodziewasz. Nawet jeżeli mąż i żona wykonują dwa zupełnie różne zawody, mogą stale wymieniać się przydatnymi wskazówkami. Nie muszą one być związane z pracą, mogą dotyczyć dzieci, obowiązków domowych, zarządzania pieniędzmi, temat nie ma znaczenia. Bądźcie po prostu otwarci na wzajemne dzielenie się i słuchanie”. o. Jose Maniparambil, „Cztery strumienie miłości”
Do mężów: „Spędzajcie również czas oddzielnie. Małżeństwo nie musi być razem 24 h. Spotkania żony z koleżankami czy męża z kolegami sprawiają, że zaczynacie bardziej się nawzajem doceniać. Potrzebujecie również własnego, odrębnego życia jako mężczyzna i jako kobieta”. o. Jose Maniparambil, „Cztery strumienie miłości”
Do mężów: „Bądźcie wdzięczni. Zwykłe – dziękuję – za wyniesienie śmieci, odwiezienie dzieci do szkoły, naprawienie kranu czy po prostu za bycie dobrym współmałżonkiem ma naprawdę wielkie znaczenie. Bardzo wiele znaczy powiedzenie drugiej osobie, że jesteśmy jej wdzięczni za to, co robi”. o. Jose Maniparambil, „Cztery strumienie miłości”
Do mężów: „Nie szczędźcie sobie nawzajem pochwał. Słowa pochwały dla partnera mogą go bardzo zbudować i poprawić jego postrzeganie samego siebie. Takie traktowanie się pokazuje, że zależy wam na sobie i podoba się wam to, jak robi coś druga osoba. Zawsze miło jest wiedzieć, że współmałżonek docenia rzeczy, które robimy i to, jak je robimy”. o. Jose Maniparambil, „Cztery strumienie miłości”
Do mężów: „Kobiety bardzo cenią sobie dotyk i czułość bez kontekstu erotycznego. Kochają romantyczne chwile, przytulanie się, trzymanie się za ręce i pocałunki. Wiele z nich skarży się, że ich mężczyźni robią to jedynie podczas gry wstępnej”. o. Jose Maniparambil, „Cztery strumienie miłości”
Strona 1 z 116

Top