czwartek, 15 marzec 2018 14:48

„Śniadanie za 30 minut” Możesz? Podaj dalej!

Napisał
Oceń ten artykuł
(2 głosów)

„Śniadanie za 30 minut” to inicjatywa o charakterze charytatywnym i ewangelizacyjnym organizowana przez Fundację SMS z Nieba oraz Szkołę Nowej Ewangelizacji diecezji koszalińsko – kołobrzeskiej.

Inicjatywa została pobłogosławiona kilka miesięcy temu przez pasterza diecezji, biskupa Edwarda Dajczaka. Jej celem jest pomoc osobom głodnym, samotnym lub bezdomnym, potrzebującym pomocy poprzez ofiarowanie im codziennie darmowego posiłku (śniadania).

Pomysł ten uzupełnia inne oferty pomocowe organizowane w Koszalinie, m.in. ofertę darmowych obiadów wydawanych w jadalni Domu Miłosierdzia, oferty pomocowe Caritas czy inne.

Śniadanie można zjeść w budynku hostelu przy siedzibie SNE (ul. Staszica 38, Koszalin).

Jedynym warunkiem jest punktualne zjawienie się o godz. 8.30 w stanie trzeźwości pod wskazanym adresem (upowszechnianym na rozprowadzanych przez ewangelizatorów oraz wolontariuszy ulotkach), co wymaga od korzystających z posiłków wytrwałego ćwiczenia się w punktualności (odpowiedzialności).

Śniadanie poprzedza modlitwa oparta na słuchaniu Słowa Bożego, oraz krótka konferencja nawiązująca do czytanego w danym dniu fragmentu Biblii. cdn...

Czytany 492 razy

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Top